Babalarının adını zeytin ağaçlarıyla yaşatacaklar

2015 yılında yaşamını yitiren Bornovalı İş İnsanı Hacı Güner Arslan'ın ismi Bornova'da oluşturulan zeytinlikte yaşayacak. Arslan Ailesi'nin bağışladığı zeytin fidanları Karacaoğlan Mahallesi'nde toprakla buluştu.

Babalarının adını zeytin ağaçlarıyla yaşatacaklar

Arslan Ailesi, 2015 yılında 49 yaşındayken yaşamını yitiren Bornovalı İş İnsanı Hacı Güner Arslan'ın anısına bağışladıkları 1.100 zeytin fidanın 400'ünü Karacaoğlan Mahallesi'nde bulunan Bornova Belediyesi'ne ait 5 dönümlük alanda toprakla buluşturdu. Dikim törenine yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle genç yaşta hayatını kaybeden Arslan'ın çocukları ve torunları katıldı. Ailenin minik üyeleri dedelerinin anasını yaşatmak adına Bornova Belediyesi'nin ilgili personeli ile birlikte dikimini yaptıkları fidanlara can suyunu da verdi.

Zeytin ağacının tarih boyunca barışın, kutsallığın, bereketin, bilgeliğin ve saflığın sembolü olduğunu dile getiren aile bireyleri, "Değerli büyüğümüz; babamız ve dedemiz Hacı Güner Arslan'ın adını yaşatmak adına bize bu fırsatı veren Bornova Belediyesi'ne ve Başkan Mustafa İduğ'a çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Arslan Ailesi'nin bağışladığı zeytin fidanları Karacaoğlan Mahallesi'nde toprakla buluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER