'Alaturka Akşamlar' Menemen'e damga vurdu

TRT'nin ilgiyle izlenen ‘Alaturka Akşamlar’ müzik programının canlı yayını bu hafta Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı programda, seslendirilen eserlere tüm Menemenliler keyifle eşlik etti.

'Alaturka Akşamlar' Menemen'e damga vurdu

Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıl ara veren TRT Müzik kanalının ‘Alaturka Akşamlar’ programı, sevenlerinin karşısına yeniden Menemen’den ‘merhaba’ dedi. Programın sunucuları TRT sanatçıları İsmail Özkan ve Mine Geçili’nin konuğu, ünlü sanatçı Suzan Kardeş oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan özel sahnede gerçekleşen ve 137 ülkeden canlı olarak yayınlanan programda, ünlü sanatçılar birbirinden güzel şarkıları Menemenlilerle birlikte söyledi. Mine Geçili sesiyle büyülerken, İsmail Özkan da ilk kez Menemen’de söylediği yeni şarkısı ‘Eyvallah’ ile izleyicilerden tam not aldı. Ünlü oyuncu ve sanatçı Suzan Kardeş ise seslendirdiği şarkılarla izleyenleri coşturdu. 1.5 saat süren ve müzik severlerin yoğun katılım sağladığı program, Menemenli vatandaşların hafızalarında hoş bir seda bıraktı. 
Programının sonuna doğru sahneye çıkan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Alaturka Akşamlar ekibine teşekkür etti.

PEHLİVAN: ONUR DUYDUK
Sanatın ve sanatçının her daim yanında olduklarını olmaya da devam edeceklerini ifade eden Pehlivan, “Bu güzel yaz akşamında Menemen Belediyemizin davetini kırmayarak bizleri onurlandıran ve bu harika geceyi bizlere yaşatan ‘Alaturka Akşamlar’ ekibine çok teşekkür ediyorum. Kıymetli sanatçılarımızı ilçemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Menemenimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Şu anda dünyanın birçok ülkesinde ekranları başında bizi izleyen, ülkemizi özleyen ve gönül sesimize hasret kalan gurbetçilerimize de sevgi dolu şarkılarımızla selamlarımızı gönderiyoruz. Bugün buradan yüreği bizimle, duası bizimle ve umudu bizimle olan herkesin yaklaşmakta olan Kurban Bayramını yürekten kutluyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Daha nice güzel programlarla Menemenimizi ve hemşerilerimizi kıymetli sanatçılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. 

Başkan Vekili Pehlivan gecenin anısına Suzan Kardeş, Mine Geçili ve İsmail Özkan’a Menemen’e özgü çömlekten gramofon ve çiçek takdim etti. Keyifli dakikaların yaşandığı konser, Menemenlilerin TRT sanatçılarıyla fotoğraf çekimiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER