AK Partili Yıldırım: Kaybetmeyeceğiz, onun için korkmuyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kültürpark'ta kesilen palmiye ağaçlarıyla ilgili de görüşlerini paylaştı.

AK Partili Yıldırım: Kaybetmeyeceğiz, onun için korkmuyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kültürpark'ta kesilen palmiye ağaçlarıyla ilgili de görüşlerini paylaşan Binali Yıldırım, 2013 Mayıs ayının sonunda yaşanan Gezi olaylarını hatırlatarak "İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş 12 ağacın yerini değiştirmeye karar vermişti. Orada başlayan olaylar Gezi Olayları adıyla aylarca sürdü. Sosyal medya etik olmayan yöntemlerle milleti galeyana getirecek görüntüler paylaştı. Ağaçların yeri değişiyor diye kıyameti koparanlar daha sonra İstanbul'daki asırlık çınarları bir gecede katlettiler. Neymiş ağaçlar kanser olmuş. Burada da aynısını yapmışlar ama kimseden ses çıkmıyor. Çifte standart var. Yeşillikse parti ve ideoloji gözetmeden hareket edilmeli. Bir duyarsızlık gördüm ve üzüldüm. Kanserin tedavisi var ağaçların da tedavisi olur. Kestikten sonra özrü kabahatinden büyük. Ne yaptınız da sonuç alamadınız ve bu tedbire başvurdunuz? Halkın katılımını destekleyip demokrat olduğunu iddia edenlerin halka haber vermeden asırlık mirası yok etmesinin hoş görülecek bir tarafı yok. Bunun hesabı sorulmalı. Nasıl sorulacağına da siz karar vereceksiniz" dedi.

Seçim kanunu değişikliği hakkında bir üniversite öğrencisinin sorusunu yanıtlayan AK Parti'li Yıldırım, muhalefetin 'AK Parti seçimleri kaybetmekten korkuyor' sözlerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Kaybetmeyeceğiz, onun için korkmuyoruz. Muhalefet her zaman böyle düşünür onu yadırgayacak bir şey yok. Biz 15 kez karşılaşmış 15 kez açık ara galip gelmişiz. Biz milletimiz için halis duygularla çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve biz bu yaşa geldik evimizde geçirdiğimiz vakit dışarda geçirdiğimizin onda biri kadardır. Seçim kanununda eleştirilecek hiçbir şey yok. Herkes ittifak kurabilir, hiçbir sınırlama yok ama herkesin oyu kendine. Başkasının oyuyla milletvekili seçilemeyecek. Bir haksızlık düzeltildi burada. Kendilerini acındırmak için söylüyorlar. Kararı vatandaş verecek en sonunda."

Buluşmada Binali Yıldırım, gençlerle birlikte 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsünü söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER