AK Kadın İzmir'den Orman Haftası'nda fidan dikimi

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, Orman Haftası kapsamında, daha önce kongre için oluşturdukları hatıra ormanına 600 fidan dikti. Başkan Dilek Yıldız Büyükdağ, ''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, ülkemizin orman varlığının arttırılması için çalışmalar artarak devam etti. Bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da, Orman Haftası kapsamında fidanlarımızı toprakla buluşturduk'' dedi.

AK Kadın İzmir'den Orman Haftası'nda fidan dikimi

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirilen İl Kadın Kolları kongre öncesi, Bornova Naldöken mevkiinde oluşturduğu hatıra ormanına ziyarette bulunurken, 600 delege için 600 fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Büyükdağ yaptığı açıklamada, ''AK Parti iktidara geldiği ilk günden itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ormana, yeşile verdiği önem ortadadır. Orman varlıklarının artırılması ve korunması yönünde her yıl bakanlıklarımız eliyle, büyük yatırımlar yapılmaktadır. Bu sayede, ülkemiz ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da 1'inci sırada, dünyada da 4'üncü sırada yer alıyor." dedi.

Her bir delege için bir fidan

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, önceki yıl Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde “Milli Ağaçlandırma Günü’nde "Geleceğe Nefes” kapsamında, İzmir'de, AK Parti İl Kadın Kolları olarak 50 bin fidan dikimini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizin orman varlığının artırılması için çalışmalar artarak devam etti. Bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da , Orman Haftası kapsamında, fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Kongremiz öncesi bir hatıra ormanı oluşturmuştuk. Şimdi de her bir delegemiz için 600 adet fidanı toprakla buluşturduk.'' dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER