10 kadın 10 başarı öyküsü

Agora Rotaract Kulübü, her ay meslekleri alanında başarılı kadınlarla meslek sohbetleri gerçekleştirdiği bir SUPERWOMEN serisi yarattı

10 kadın 10 başarı öyküsü

Agora Rotaract Kulübü, iş hayatında kadın statüsünün gücünü ön plana çıkarmak, kadınların işgücüne katılmalarını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla, her ay meslekleri alanında başarılı kadınlarla meslek sohbetleri gerçekleştirdiği bir SUPERWOMEN serisi yarattı

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı adına SUPERWOMEN serisine katılan konukların adına bağışta bulunuldu.

Agora Rotaract Kulübü Başkanı Elif Pulat, "TEGV'e yapılan bağışlarla toplamda 10 çocuğun 1 yıllık eğitim giderlerine destek olunurken, sohbetler katılımcılara ilham ve motivasyon kaynağı olduğu kadar tecrübe kattığını söyledi.

Pulat, SUPERWOMEN sohbetlerinin amacına ve önemine vurgu yaparken, "Toplumda kadınların konumunu ve önemini vurgulamak, ayrımcılığı ortadan kaldırmak, ekonomik üretkenliğinin ve işgücüne katılımının arttırılması için destekte bulunmak, sosyal ve kültürel alanda daha etkin ve katılımcı olmasını sağlamak, kadınlar arasında ulusal ve uluslararası bir iletişim ağı kurmak ve girişimcilik bilincini ülke genelinde yaygınlaştırmak olduğunu" belirtti.

SUPERWOMEN sohbetlerine katılan konuklar;

Mayıs ayı SUPERWOMEN konuğu Worldef – Fortune En İyi 100 E-ticaret Lideri listesinde yer alan Dagi E-Ticaret Direktörü Özlem Angı Can oldu

Mart ayı SUPERWOMEN konuğu New York Üniversite’sinde araştırmacı kanser metabolizması üzerine araştırmacı bilim kadını Gizem Güzelsoy oldu. 

Mart ayı SUPERWOMEN konuğu kurduğu Dimension14 şirketiyle , Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Bahreyn gibi Ortadoğu ülkelerine teknoloji ihracatı yapan Suudi kadınlarına yapay zeka ve makine öğrenmesi üzerine eğitim veren ülkedeki ilk kadın olan Melda Akın oldu. 

Şubat ayı SUPERWOMEN konuğu Dünya’da en çok tıklanan ikinci platform olan YouTube strateji danışmanı Ex-Googler, Girişimci  YouTuber  Berna Akın Eriş oldu. 

Ocak ayı SUPERWOMEN konuğu Kuzey Afrika Fas’tan başlayarak Orta Doğu’ya kadar uzanan MENA ( M-Middle E-East N-North  A-Africa ) bölgesi için özel bir mobil ödeme sistemi üreten  Çağla Gül Şenkardeş oldu. 

Ocak ayı SUPERWOMEN Konuşmacı, Mentor, Yazar  Pınar Kaçar Özkent oldu.

Aralık ayı SUPERWOMEN konuğu AI Ethics Lab kurucusu ve yöneticisi Yapay Zeka ve Etiği üzerine çalışmalarını sürdüren Filozof Dr. Cansu Canca oldu. 

Ekim ayı SUPERWOMEN konuğu AmpUp- Kamu Politikaları Uzmanı İzmir’den Silikon Vadisine kadar uzanan sürdürülebilir ulaşım,kamu politikası otonom araçlar, , yapay zeka,  gibi birçok alanda başarılı projeleri olan girişimci Bilim Kadını Şebnem Tuğçe Pala oldu.

Eylül ayı SUPERWOMEN konuğu  Ege Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Yönetim Anabilim Dalı başkanı ve öğretim üyesi Doç. Dr. Nazlı Ayşe Ayyıldızünlü oldu.  

Eylül ayı SUPERWOMEN konuğu Yapı Kredi  Bankası Kurumsal ve Ticari Bankacılık yönetimi altında Proje ve Yapılandırılmış Finansman Direktörü Hale Tunaboylu Yayla oldu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER