İzmir sahipsiz, Tunç Soyer Polonya'da!

Güncel 27.11.2023 - 16:59, Güncelleme: 27.11.2023 - 17:01
 

İzmir sahipsiz, Tunç Soyer Polonya'da!

İzmir'de hafta sonu yaşanan sağanak yağışların ardından Kordon, Alsancak ve Mavişehir sular altında kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’i su basmasına rağmen, esnaf ve ev sahipleri zor durumdayken Polonya'ya gitti.
İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu kapsamında seyahati olan Soyer, Polonya'ya giden Tunç Soyer, bu kapsamda yaşanılan sel felaketinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kentine sahip çıkmak yerine yine ünvan peşinde koşuyor. İzmir'de dün yağış ve fırtına etkili oldu. Konak ilçesi Alsancak semti ile Karşıyaka ilçesi Mavişehir ve Yalı Mahallerinde deniz taştı. Denizden taşan su, kaldırımla birleşince iş yerlerini, otoparkları zemin kattaki evleri ve bahçeleri su bastı. Mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. HASAR BÜYÜK, YETKİLİ ORTADA YOK! Otomobili, dükkanları ve evleri sular altında kalan vatandaş isyan etti. Mağduriyetlerinin çok büyük olduğunu söyleyen vatandaşlar, hala kendilerine gelmediklerini, ancak su tahliyesiyle uğraştıklarını söylerken, “İzmir'de tekrar adayım diyen başkan nerede?” diye sordular. Soyer'in böyle bir günde yanlarında olmamasından dolayı üzüntülerini dile getiren vatandaş ve esnaf temizlikle uğraşmaktan, maliyet zararlarının ne kadar olduğunu hesaplamaya daha vakitleri olmadığını söylediler.
İzmir'de hafta sonu yaşanan sağanak yağışların ardından Kordon, Alsancak ve Mavişehir sular altında kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’i su basmasına rağmen, esnaf ve ev sahipleri zor durumdayken Polonya'ya gitti.

İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu kapsamında seyahati olan Soyer, Polonya'ya giden Tunç Soyer, bu kapsamda yaşanılan sel felaketinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kentine sahip çıkmak yerine yine ünvan peşinde koşuyor.

İzmir'de dün yağış ve fırtına etkili oldu. Konak ilçesi Alsancak semti ile Karşıyaka ilçesi Mavişehir ve Yalı Mahallerinde deniz taştı. Denizden taşan su, kaldırımla birleşince iş yerlerini, otoparkları zemin kattaki evleri ve bahçeleri su bastı. Mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı.

HASAR BÜYÜK, YETKİLİ ORTADA YOK!

Otomobili, dükkanları ve evleri sular altında kalan vatandaş isyan etti. Mağduriyetlerinin çok büyük olduğunu söyleyen vatandaşlar, hala kendilerine gelmediklerini, ancak su tahliyesiyle uğraştıklarını söylerken, “İzmir'de tekrar adayım diyen başkan nerede?” diye sordular. Soyer'in böyle bir günde yanlarında olmamasından dolayı üzüntülerini dile getiren vatandaş ve esnaf temizlikle uğraşmaktan, maliyet zararlarının ne kadar olduğunu hesaplamaya daha vakitleri olmadığını söylediler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.