Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı!

Eğitim 24.05.2024 - 14:01, Güncelleme: 24.05.2024 - 14:01
 

Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrencilerden e-sınava katılmak isteyenler için randevu süreci başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'dan yapılan duyuruya göre adaylar işlemlerini Haziran ayına dek sürdürebilecek.
MEB’den yapılan açıklamada, “2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrenciler, randevu almaları halinde e-sınava katılabilecekler. Sınava katılmak isteyen öğrenciler 3 Haziran 23.59'a kadar açık öğretim lisesinin internet sayfasından, MEBİM çağrı merkezi ve halk eğitim merkezlerinden yapabilir” denildi. E-SINAVA GİREN YÜZ YÜZE SINAVA GİRMELİ Mİ? MEB’in açıklamasına göre; e-sınav 81 il ve KKTC de belirlenen e-Sınav merkezlerinde 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınav randevusu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal yapılmayacak. Diğer yandan bu öğrenciler 20-21 Temmuz’da yüz yüze yapılacak olan yazılı sınavlara katılamayacak. e-SINAV TARİHLERİ e-Sınav 1-31 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-Sınav randevusu alınan günlerde her aday için tek oturum olacak şekilde gerçekleştirilecek. e-SINAV ESASLARI - e-Sınav randevusunu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal işlemi yapılmayacak. - e-Sınav randevusu alan öğrenciler 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacak sınavlara katılamayacak. - Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde: - Sınav bölgesi İstanbul olan öğrenciler; İstanbul ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini, - Sınav bölgesi KKTC olan öğrenciler; İstanbul hariç KKTC ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini, - Sınav bölgesi diğer iller olan öğrenciler; İstanbul ve KKTC hariç bulundukları il ile diğer illerdeki e-Sınav merkezlerini seçebilir. - Adayların sınav sırasında kullanacakları kalem ve müsvedde kâğıt, e-Sınav salonlarında hazır olacak.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrencilerden e-sınava katılmak isteyenler için randevu süreci başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'dan yapılan duyuruya göre adaylar işlemlerini Haziran ayına dek sürdürebilecek.

MEB’den yapılan açıklamada, “2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrenciler, randevu almaları halinde e-sınava katılabilecekler. Sınava katılmak isteyen öğrenciler 3 Haziran 23.59'a kadar açık öğretim lisesinin internet sayfasından, MEBİM çağrı merkezi ve halk eğitim merkezlerinden yapabilir” denildi.

E-SINAVA GİREN YÜZ YÜZE SINAVA GİRMELİ Mİ?
MEB’in açıklamasına göre; sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- sınav 81 il ve KKTC de belirlenen Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav merkezlerinde 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınav randevusu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal yapılmayacak. Diğer yandan bu öğrenciler 20-21 Temmuz’da yüz yüze yapılacak olan yazılı sınavlara katılamayacak.

e-SINAV TARİHLERİ
Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav 1-31 Temmuz 2024 tarihleri arasında Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav randevusu alınan günlerde her aday için tek oturum olacak şekilde gerçekleştirilecek.

e-SINAV ESASLARI
- Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav randevusunu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal işlemi yapılmayacak.

- Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav randevusu alan öğrenciler 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacak sınavlara katılamayacak.

- Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde:

- Sınav bölgesi İstanbul olan öğrenciler; İstanbul ve diğer ilerdeki Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav merkezlerini,

- Sınav bölgesi KKTC olan öğrenciler; İstanbul hariç KKTC ve diğer ilerdeki Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav merkezlerini,

- Sınav bölgesi diğer iller olan öğrenciler; İstanbul ve KKTC hariç bulundukları il ile diğer illerdeki Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav merkezlerini

seçebilir.

- Adayların sınav sırasında kullanacakları kalem ve müsvedde kâğıt, Sınav " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">e- Sınav salonlarında hazır olacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.