Buca'da AK Parti'den sonuçlara itiraz

Yerel 04.04.2024 - 13:48, Güncelleme: 04.04.2024 - 14:04
 

Buca'da AK Parti'den sonuçlara itiraz

İzmir’in Buca ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçlarına CHP'li Görkem Duman'ın mazbatayı alacağı gün AK Partili Adnan Öztekin'den itiraz geldi. Öztekin, oy çuvallarının olduğu alanda üç kişinin bulunduğunu ve bu kişilerin çuvallara müdahalede bulunduğunu söyleyerek şikayette bulundu.
AK Parti Buca adayı Adnan Öztekin oyların toplandığı İlçe Seçim Kurulu’nda yaşananlar ile ilgili şikayetçi oldu. Öztekin şikayetinde oy çuvallarının olduğu alanda üç kişinin bulunduğunu ve bu kişilerin çuvallara müdahalede bulunduğunu, şahıslardan şikayetçi olduğunu belirtti. Adnan Öztekin'in şikayeti üzerine Buca Belediye Başkanı olarak seçilen CHP'li Görkem Duman, mazbata almasının engellendiğini belirtti. Görkem Duman'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle; “Mazbatanın tarafımıza verilmesini engellemek suretiyle Buca halkının iradesine ipotek koymaya çalışan, tebrik mesajı yayınladıktan hemen sonra komik videolar çeken, kaybetmeyi bilmeyen AKP adayını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi. “04 Nisan Perşembe saat 13.00 itibarıyla mazbatamızı alacağımızın tarafımıza bildirilmesinden sonra kamuoyuyla bu bilgiyi paylaşmıştık. Fakat seçimi kaybeden AKP adayı Adnan Öztekin'in bir takım ipe sapa gelmez, aslı astarı olmayan, iftira ve suçlamaları ve itirazları sonrasında ilçe 2. seçim kurulu itirazı değerlendirmeye almış ve henüz karar vermemiştir. Dolayısıyla bugün saat 13.00'te düzenleyeceğimiz mazbata teslim ve 17.00'de düzenleyeceğimiz devir teslim törenlerimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Mazbatanın tarafımıza verilmesini engellemek suretiyle Buca halkının iradesine ipotek koymaya çalışan, tebrik mesajı yayınladıktan hemen sonra komik videolar çeken, kaybetmeyi bilmeyen AKP adayını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz” İtirazda bulunan Cumhur İttifakı adayı Adnan Öztekin, “oy torbalarının bulunduğu alanda ismini bilmediğim 2 erkek, 1 bayan şahıs olduğunu gördüm. Şahıslardan erkek olanın seçim oy torbalarının arasında olduğunu, ellerinin çuvalın içerisinde olduğunu gördüm. Islak imzalı tutanaklara göre oyların değiştirildiği, usule ve hukuka aykırı olarak torbaların açılıp, oy pusulalarının değiştirildiği yönünde tespitte bulundum” dedi.
İzmir’in Buca ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçlarına CHP'li Görkem Duman'ın mazbatayı alacağı gün AK Partili Adnan Öztekin'den itiraz geldi. Öztekin, oy çuvallarının olduğu alanda üç kişinin bulunduğunu ve bu kişilerin çuvallara müdahalede bulunduğunu söyleyerek şikayette bulundu.

AK Parti Buca adayı Adnan Öztekin oyların toplandığı İlçe Seçim Kurulu’nda yaşananlar ile ilgili şikayetçi oldu. Öztekin şikayetinde oy çuvallarının olduğu alanda üç kişinin bulunduğunu ve bu kişilerin çuvallara müdahalede bulunduğunu, şahıslardan şikayetçi olduğunu belirtti.

Adnan Öztekin'in şikayeti üzerine Buca Belediye Başkanı olarak seçilen CHP'li Görkem Duman, mazbata almasının engellendiğini belirtti.

Görkem Duman'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle;

“Mazbatanın tarafımıza verilmesini engellemek suretiyle Buca halkının iradesine ipotek koymaya çalışan, tebrik mesajı yayınladıktan hemen sonra komik videolar çeken, kaybetmeyi bilmeyen AKP adayını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

“04 Nisan Perşembe saat 13.00 itibarıyla mazbatamızı alacağımızın tarafımıza bildirilmesinden sonra kamuoyuyla bu bilgiyi paylaşmıştık. Fakat seçimi kaybeden AKP adayı Adnan Öztekin'in bir takım ipe sapa gelmez, aslı astarı olmayan, iftira ve suçlamaları ve itirazları sonrasında ilçe 2. seçim kurulu itirazı değerlendirmeye almış ve henüz karar vermemiştir. Dolayısıyla bugün saat 13.00'te düzenleyeceğimiz mazbata teslim ve 17.00'de düzenleyeceğimiz devir teslim törenlerimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Mazbatanın tarafımıza verilmesini engellemek suretiyle Buca halkının iradesine ipotek koymaya çalışan, tebrik mesajı yayınladıktan hemen sonra komik videolar çeken, kaybetmeyi bilmeyen AKP adayını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz”

İtirazda bulunan Cumhur İttifakı adayı Adnan Öztekin, “oy torbalarının bulunduğu alanda ismini bilmediğim 2 erkek, 1 bayan şahıs olduğunu gördüm. Şahıslardan erkek olanın seçim oy torbalarının arasında olduğunu, ellerinin çuvalın içerisinde olduğunu gördüm. Islak imzalı tutanaklara göre oyların değiştirildiği, usule ve hukuka aykırı olarak torbaların açılıp, oy pusulalarının değiştirildiği yönünde tespitte bulundum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.