CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den ilk açıklama

Politika 31.03.2024 - 22:01, Güncelleme: 31.03.2024 - 22:12
 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Elde ettiğimiz başarının en önemli sonucu; CHP başının üstündeki yüzde 25'lik gözle görünmez tabanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir. Parti teşkilatına sürprizim, 1977'den beri ilk kez CHP'nin birinci parti olmasıdır.
Türkiye bugün yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işlemi 32 ilde saat 16.00'da kalan illerde ise 17.00'de sona erdi. Oy sayımı devam ederken CHP lideri Özgür Özel, kameralar karşısına geçti. Alınan seçim sonuçlarına değinen Özel, şu ifadeleri kullandı; *Bizleri izleyen dikkatle takip eden herkese iyi akşamlar diliyorum. Bugün 81 ilimizde sandık başına giderek oylarıyla demokrasimize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. *Adaylardan önce, aday adaylarımıza, aday gösterilmedikleri halde partisini terk etmeyen, adaya adaydan çok çalışarak destek veren aday adaylarına… *Kazansınlar kaybetsinler, büyük mücadele veren bütün adaylarımıza ve aday olmak, ismi bilinmek, kampanya yapmak çok önemli. Ama bu örgütün isimsiz kahramanlarına… Sabah erkenden kalkıp parti binasına açanlara, 'birazdan gelirler' diye çayı koyanlara, broşür dağıtanlara, kapı çalanlara… "ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR VERDİLER" *Bugün seçmenlerimiz çok önemli bir karar verdiler. Seçim sonuçları göstermiştir ki bugün seçmen yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi.  *Bugün seçmen 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi.  *Bugün seçmen cumhuriyetin ikin yüzyılının ilk seçimlerinde iktidarın orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi.  "TARİHİ ZAFER..." *CHP ve milletimizle kurduğumuz Türkiye ittifakı tarihi bir sonuç elde etmiştir. Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmesi ve yönetilmemesi gerektiğine dair de önemli bir mesaj ve karar vermiştir.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Elde ettiğimiz başarının en önemli sonucu; CHP başının üstündeki yüzde 25'lik gözle görünmez tabanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir. Parti teşkilatına sürprizim, 1977'den beri ilk kez CHP'nin birinci parti olmasıdır.

Türkiye bugün yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işlemi 32 ilde saat 16.00'da kalan illerde ise 17.00'de sona erdi. Oy sayımı devam ederken CHP lideri Özgür Özel, kameralar karşısına geçti. Alınan seçim sonuçlarına değinen Özel, şu ifadeleri kullandı;

*Bizleri izleyen dikkatle takip eden herkese iyi akşamlar diliyorum. Bugün 81 ilimizde sandık başına giderek oylarıyla demokrasimize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

*Adaylardan önce, aday adaylarımıza, aday gösterilmedikleri halde partisini terk etmeyen, adaya adaydan çok çalışarak destek veren aday adaylarına…

*Kazansınlar kaybetsinler, büyük mücadele veren bütün adaylarımıza ve aday olmak, ismi bilinmek, kampanya yapmak çok önemli. Ama bu örgütün isimsiz kahramanlarına… Sabah erkenden kalkıp parti binasına açanlara, 'birazdan gelirler' diye çayı koyanlara, broşür dağıtanlara, kapı çalanlara…

"ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR VERDİLER"

*Bugün seçmenlerimiz çok önemli bir karar verdiler. Seçim sonuçları göstermiştir ki bugün seçmen yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. 

*Bugün seçmen 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi. 

*Bugün seçmen cumhuriyetin ikin yüzyılının ilk seçimlerinde iktidarın orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi. 

"TARİHİ ZAFER..."

* CHP ve milletimizle kurduğumuz Türkiye ittifakı tarihi bir sonuç elde etmiştir. Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmesi ve yönetilmemesi gerektiğine dair de önemli bir mesaj ve karar vermiştir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.