CHP'li Tugay: Belediye binası eski yerinde yapılacak

Yerel 25.03.2024 - 14:49, Güncelleme: 25.03.2024 - 14:55
 

CHP'li Tugay: Belediye binası eski yerinde yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Konak Meydanı’nda yıkılan büyükşehir belediye binası ile ilgili bir açıklama yaptı.
31 Mart seçimleri sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiği zaman yıkılan binayı tekrar eski yerinde inşa edeceklerini açıklayan Tugay, şu ifadelere yer verdi: “Seçim çalışmalarımızda pek çok İzmirli tarafından bana ve arkadaşlarıma sorulan bir soru, İzmir Büyükşehir Belediyemizin Konak Meydanı’nda yaklaşık kırk yıl kullanıldıktan sonra, yıkılan binasının yeniden yerinde yapılıp yapılmayacağı. Bu konudaki görüşlerimi siz değerli hemşehrilerim ile yeniden paylaşmak isterim. Büyükşehir Belediyemiz an itibarıyla Kültürpark içerisindeki fuar holleri başta olmak üzere çok farklı konumda hizmet üretmektedir. Bu lokasyonlardan bazıları, Konak bölgemiz başta olmak üzere İBB’nin kurumsal kimliğine çok uygun olmadığını düşündüğüm şekilde iş hanlarında bulunmaktadır. Bunca zorlu fiziki koşullara rağmen başarıyla hizmet üreten tüm Büyükşehir Belediyemiz çalışanlarımızı yürekten kutluyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi yoğun iş yükü olan bir kamu kurumunda; sadece Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları değil, tüm birim yönetimlerinin ve kadrolarının tek merkezde görev yapması; hizmet kalitesi, koordinasyon ve entegrasyonun sağlanması açısından yaşamsal önemdedir diye düşünüyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak Meydanı’nda yıkılan binasının bulunduğu arsamız; hepimizin bildiği gibi metro, tramvay, vapur, otobüs gibi tüm ulaşım araçlarına yakınlığı ve yurttaşlarımızın Büyükşehir Belediyesi’ne erişilebilirliği noktasına da son derece uygundur. 31 Mart seçimleri sonrasında, sizlerin oyları ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmem durumunda; İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve elbette İzmir’e yakışan; Cumhuriyet döneminin çağdaş mimari örneklerinden biri olması gereken binamızı tekrar eski yerinde inşa etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu binanın da yeterli olmama ihtimalini biliyorum. Bu nedenle Konak ilçesi Güney mahallesinde devam eden Ek Hizmet Binası inşaatını da hızla tamamlayarak kullanıma açacağımızın da sözünü veriyorum.”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Konak Meydanı’nda yıkılan büyükşehir belediye binası ile ilgili bir açıklama yaptı.

31 Mart seçimleri sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiği zaman yıkılan binayı tekrar eski yerinde inşa edeceklerini açıklayan Tugay, şu ifadelere yer verdi:

Seçim çalışmalarımızda pek çok İzmirli tarafından bana ve arkadaşlarıma sorulan bir soru, İzmir Büyükşehir Belediyemizin Konak Meydanı’nda yaklaşık kırk yıl kullanıldıktan sonra, yıkılan binasının yeniden yerinde yapılıp yapılmayacağı.

Bu konudaki görüşlerimi siz değerli hemşehrilerim ile yeniden paylaşmak isterim.

Büyükşehir Belediyemiz an itibarıyla Kültürpark içerisindeki fuar holleri başta olmak üzere çok farklı konumda hizmet üretmektedir. Bu lokasyonlardan bazıları, Konak bölgemiz başta olmak üzere İBB’nin kurumsal kimliğine çok uygun olmadığını düşündüğüm şekilde iş hanlarında bulunmaktadır. Bunca zorlu fiziki koşullara rağmen başarıyla hizmet üreten tüm Büyükşehir Belediyemiz çalışanlarımızı yürekten kutluyorum.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi yoğun iş yükü olan bir kamu kurumunda; sadece Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları değil, tüm birim yönetimlerinin ve kadrolarının tek merkezde görev yapması; hizmet kalitesi, koordinasyon ve entegrasyonun sağlanması açısından yaşamsal önemdedir diye düşünüyorum.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak Meydanı’nda yıkılan binasının bulunduğu arsamız; hepimizin bildiği gibi metro, tramvay, vapur, otobüs gibi tüm ulaşım araçlarına yakınlığı ve yurttaşlarımızın Büyükşehir Belediyesi’ne erişilebilirliği noktasına da son derece uygundur.

31 Mart seçimleri sonrasında, sizlerin oyları ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmem durumunda; İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve elbette İzmir’e yakışan; Cumhuriyet döneminin çağdaş mimari örneklerinden biri olması gereken binamızı tekrar eski yerinde inşa etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Ancak bu binanın da yeterli olmama ihtimalini biliyorum. Bu nedenle Konak ilçesi Güney mahallesinde devam eden Ek Hizmet Binası inşaatını da hızla tamamlayarak kullanıma açacağımızın da sözünü veriyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.