Cumhur İttifakı Konak Adayı Ceyda Çankırı: İzmir için tarih yazacağız

Politika 10.02.2024 - 11:48, Güncelleme: 10.02.2024 - 13:10
 

Cumhur İttifakı Konak Adayı Ceyda Çankırı: İzmir için tarih yazacağız

Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı seçim çalışmaları kapsamında Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. Çankrı, "Şehirlerin cinsiyeti olsa İzmir kadın şehridir ve ben bu şehirde kadınların gücüne inanıyorum." dedi.
ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, "İzmir'de verilmeyen hizmetlerin bir 5 yıl daha yaşanmaması adına niçin denmemesi adına Konak'ta ben, büyükşehir belediye başkan adayımız Hamza Dağ ve 29 arkadaşımızla birlikte inşallah hizmet edeceğiz. Bulunduğumuz ilçe bir vücuttan ibaretiz ve konak da kalbidir. Konak'ta kadınlar evine mutsuz gitmeyecek, vatandaşlar hizmet istiyor. Ancak mevcut alt yapıyla bu ilçe hiçbir şekilde bu yükü karşılayamaz. Konak’ta yaşamanın Alsancak’ta Göztepe’de Ballıkuyu’da Eşrepaşa’da yaşamanın hiçbir farkı olmayacak. Vatandaşlarımızı kendi bölgesinde yaşayanları çok farklı boyuta getireceğiz Bu mümkün ancak bu kimsenin derdi olmadı, biz dertleniyoruz ve başaracağız." dedi. "31 MART'TA İZMİR İÇİN TARİH YAZACAĞIZ" Milletvekilliği sürecinde İzmir'e hiç bu kadar alıcı gözle bakmadığını, ancak şimdi çok fazla sorunun acil çözüm beklediğini söyleyen Çankırı, "Şimdi gördüm ki o kadar hazin bir tablo var ki, bana ‘korkmuyor musun’ diyorlar. Hayır korkmuyorum çünkü arkamda o kadar güçlü STK’lar, kadınlar, gençlik var ki, onlar olduğu sürece hiçbir şey bizi korkutamaz, korkutmayacak. İnşallah sizlerle beraber bu şehri kazanacağız. Bu şehirde önce kentimize hep beraber hizmet edeceğiz. Herkes sizinle beraberiz diyorlar, ben de şunu söylüyorum, “O sefer bu sefer. Allah izin verirse sizlerin desteğiyle bu işin altından kalkacağız. Çünkü kadınlar olarak çok güçlüyüz, bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak herkesten önce kadına seçme ve seçilme hakkı verilmiş bir ülkeyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Siyasette kadınların önünü açan Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah 31 Mart’ta tarih yazacağız. O tarihi yazarken de hep beraber İzmir için yazacağız." şeklinde ifade etti.
Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı seçim çalışmaları kapsamında Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. Çankrı, "Şehirlerin cinsiyeti olsa İzmir kadın şehridir ve ben bu şehirde kadınların gücüne inanıyorum." dedi.

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, "İzmir'de verilmeyen hizmetlerin bir 5 yıl daha yaşanmaması adına niçin denmemesi adına Konak'ta ben, büyükşehir belediye başkan adayımız Hamza Dağ ve 29 arkadaşımızla birlikte inşallah hizmet edeceğiz. Bulunduğumuz ilçe bir vücuttan ibaretiz ve konak da kalbidir. Konak'ta kadınlar evine mutsuz gitmeyecek, vatandaşlar hizmet istiyor. Ancak mevcut alt yapıyla bu ilçe hiçbir şekilde bu yükü karşılayamaz. Konak’ta yaşamanın Alsancak’ta Göztepe’de Ballıkuyu’da Eşrepaşa’da yaşamanın hiçbir farkı olmayacak. Vatandaşlarımızı kendi bölgesinde yaşayanları çok farklı boyuta getireceğiz Bu mümkün ancak bu kimsenin derdi olmadı, biz dertleniyoruz ve başaracağız." dedi.

"31 MART'TA İZMİR İÇİN TARİH YAZACAĞIZ"

Milletvekilliği sürecinde İzmir'e hiç bu kadar alıcı gözle bakmadığını, ancak şimdi çok fazla sorunun acil çözüm beklediğini söyleyen Çankırı, "Şimdi gördüm ki o kadar hazin bir tablo var ki, bana ‘korkmuyor musun’ diyorlar. Hayır korkmuyorum çünkü arkamda o kadar güçlü STK’lar, kadınlar, gençlik var ki, onlar olduğu sürece hiçbir şey bizi korkutamaz, korkutmayacak. İnşallah sizlerle beraber bu şehri kazanacağız. Bu şehirde önce kentimize hep beraber hizmet edeceğiz. Herkes sizinle beraberiz diyorlar, ben de şunu söylüyorum, “O sefer bu sefer. Allah izin verirse sizlerin desteğiyle bu işin altından kalkacağız. Çünkü kadınlar olarak çok güçlüyüz, bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak herkesten önce kadına seçme ve seçilme hakkı verilmiş bir ülkeyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Siyasette kadınların önünü açan Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah 31 Mart’ta tarih yazacağız. O tarihi yazarken de hep beraber İzmir için yazacağız." şeklinde ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.