Bayraklı'dan can dostlara mama desteği

Yerel 13.02.2023 - 15:22, Güncelleme: 13.02.2023 - 15:22
 

Bayraklı'dan can dostlara mama desteği

Türkiye'yi sarsan deprem felaketinden etkilenen can dostları unutmayan Bayraklı Belediyesi, yaşanan afet sonrası bölgede yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanları için mama desteğinde bulundu.
Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda bir buçuk ton kedi ve köpek maması ile birlikte arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere onlarca malzemeyi deprem bölgesine gönderdi. Başkan Serdar Sandal, "Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz" dedi. BİR BUÇUK TON MAMA GÖNDERİLDİ Depremin ilk gününden itibaren Bayraklı Belediyesi tarafından başlatılan ve çığ gibi büyüyen deprem desteklerine bir yenisi daha eklendi. Deprem sonrası evsiz kalan ve büyük afetten etkilenen tüm sokak hayvanları için çalışmalar yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü, afet bölgesine kedi ve köpekler için bir buçuk ton kuru mama, kedi yakalama kafesi, köpek tasmaları ve katlanabilir köpek kafesi gönderdi. EKİPLER BÖLGEDE FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR Öte yandan Bayraklı Belediyesi, depremin ilk gününden bu yana bölgeye 69 bin giyim eşyası, 92 bin bebek bezi, 3 bin kutu mama, 42 bin gıda ürünü, 12 bin battaniye/ yorgan ve yüzbinlerce acil ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. Ayrıca Hatay'a gönderilen donanımlı ambulans ve sağlık personelleri ile uzman zabıta ekipleri de arama kurtarma ve yardım dağıtımı faaliyetlerini sürdürüyor.  HER ZAMAN YANLARINDAYIZ Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz. İçimiz yanıyor ve acılarımızı paylaşırken umudumuzu da sürdürüyoruz. Her zaman deprem mağdurlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
Türkiye'yi sarsan deprem felaketinden etkilenen can dostları unutmayan Bayraklı Belediyesi, yaşanan afet sonrası bölgede yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanları için mama desteğinde bulundu.

Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda bir buçuk ton kedi ve köpek maması ile birlikte arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere onlarca malzemeyi deprem bölgesine gönderdi. Başkan Serdar Sandal, "Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz" dedi.

BİR BUÇUK TON MAMA GÖNDERİLDİ

Depremin ilk gününden itibaren Bayraklı Belediyesi tarafından başlatılan ve çığ gibi büyüyen deprem desteklerine bir yenisi daha eklendi. Deprem sonrası evsiz kalan ve büyük afetten etkilenen tüm sokak hayvanları için çalışmalar yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü, afet bölgesine kedi ve köpekler için bir buçuk ton kuru mama, kedi yakalama kafesi, köpek tasmaları ve katlanabilir köpek kafesi gönderdi.

EKİPLER BÖLGEDE FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan Bayraklı Belediyesi, depremin ilk gününden bu yana bölgeye 69 bin giyim eşyası, 92 bin bebek bezi, 3 bin kutu mama, 42 bin gıda ürünü, 12 bin battaniye/ yorgan ve yüzbinlerce acil ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. Ayrıca Hatay'a gönderilen donanımlı ambulans ve sağlık personelleri ile uzman zabıta ekipleri de arama kurtarma ve yardım dağıtımı faaliyetlerini sürdürüyor. 

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz. İçimiz yanıyor ve acılarımızı paylaşırken umudumuzu da sürdürüyoruz. Her zaman deprem mağdurlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.