KİTVAK için anlamlı konser

Güncel 16.01.2024 - 14:14, Güncelleme: 16.01.2024 - 14:14
 

KİTVAK için anlamlı konser

Opel-Türkiye’nin geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden emekli Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Nur Örnek Yücel, yakın arkadaş grubu ve ailesinin düzenlediği bir klasik müzik dinletisiyle anıldı. Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve geliri KİTVAK ’a( Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Kurma ve Geliştirme Vakfı) bırakılan konserde duygulu anlar yaşandı.
Kitvak tanıtım filminin gösterimi ve “Nur Örnek Yücel”i anma konuşmaları ile başlayan konserde Çellist Selin Demirel ve piyanist Felix Faerber başarılı performanslarıyla dinleyicilerden büyük alkış aldı. Özel Ege Lisesi öğrencileri Rüzgar Deniz Erol ve Duru Deniz Turan da piyano resitalleriyle geceye renk kattı.   Konser bitiminde Eraslan Vakfı’na, Özel Ege Lisesi’ne, Nur Örnek Yücel’in ailesine ve konserin düzenlenmesini  sağlayan arkadaşı Fatma Akgün’e teşekkür plaketleri sunuldu. Büyük beğeni topladıkları müzik ziyafetinden sonra iki sanatçıya anı plaketlerini ise Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A. İklil Ulueren sundu. Ulueren, Nur Örnek Yücel’in adını ve anısını yaşatmak isteyen ailesine, dostlarına, sanatçılara, Özel Ege Lisesi ailesine, Genç Kitvak ekibine ve destek veren bağışçılara teşekkür etti, “Böylesine anlamlı bir konserin yapılabilmesi için gönülden destek veren hem sanatçılarımıza hem de bağışlarıyla yanımızda olan tüm hayır severlere huzurunuzda teşekkür etmek isterim. Bildiğiniz gibi konserimizin tüm geliri onkoloji tedavisi gören hasta ve yakınları için kullanılacaktır. Bu vesile ile “Ege Üniversitesi Kitvak Konukevimizde “Nur Örnek Yücel Anısına” bir dinlenme odası tanzimi yapılarak isminin sonsuza kadar yaşamasını da sağlayacağız. Böylesine kıymeti ve anlamlı bağışlarınızın hasta ve hasta yakınlarımıza şifa olması dileğiyle...”  dedi.     Nur çevresine, tüm sevdiklerine aslında tüm canlılara son derece duyarlı; başkalarının dertleriyle dertlenen, sevinçleriyle neşelenen; duygusal ve sevecen; bir o kadar da akılcı ve mantıklıydı. Bir çoğumuzun akıl hocası idi. Kimsenin görmediği ayrıntıları görebilen, bunlardan anlam çıkartabilen ancak büyük resmi de kaçırmayan biriydi. Gençleri her zaman gözetir, ihtiyaçlarını sezer ve önlerini açardı. Özel yaşamında olduğu kadar iş yaşamında da adil olmayı ilke edinmiş bir insandı.   Doğayı, sanatı çok seven, içinde bulunduğu an’dan mutluluk duyan, yaşamayı seven, neşeli,  ince esprilerle dolu bir insandı. Birlikte en çok güldüğümüz kişi, belki de bir çoğumuz için Nur’du. Yakın bir dostu onun için “Konuşurken gülen, gülerken konuşan birisiydi” der.
Opel-Türkiye’nin geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden emekli Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Nur Örnek Yücel, yakın arkadaş grubu ve ailesinin düzenlediği bir klasik müzik dinletisiyle anıldı. Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve geliri KİTVAK ’a( Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Kurma ve Geliştirme Vakfı) bırakılan konserde duygulu anlar yaşandı.
Kitvak tanıtım filminin gösterimi ve “Nur Örnek Yücel”i anma konuşmaları ile başlayan konserde Çellist Selin Demirel ve piyanist Felix Faerber başarılı performanslarıyla dinleyicilerden büyük alkış aldı. Özel Ege Lisesi öğrencileri Rüzgar Deniz Erol ve Duru Deniz Turan da piyano resitalleriyle geceye renk kattı.
 
Konser bitiminde Eraslan Vakfı’na, Özel Ege Lisesi’ne, Nur Örnek Yücel’in ailesine ve konserin düzenlenmesini  sağlayan arkadaşı Fatma Akgün’e teşekkür plaketleri sunuldu. Büyük beğeni topladıkları müzik ziyafetinden sonra iki sanatçıya anı plaketlerini ise Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A. İklil Ulueren sundu. Ulueren, Nur Örnek Yücel’in adını ve anısını yaşatmak isteyen ailesine, dostlarına, sanatçılara, Özel Ege Lisesi ailesine, Genç Kitvak ekibine ve destek veren bağışçılara teşekkür etti, “Böylesine anlamlı bir konserin yapılabilmesi için gönülden destek veren hem sanatçılarımıza hem de bağışlarıyla yanımızda olan tüm hayır severlere huzurunuzda teşekkür etmek isterim. Bildiğiniz gibi konserimizin tüm geliri onkoloji tedavisi gören hasta ve yakınları için kullanılacaktır. Bu vesile ile “Ege Üniversitesi Kitvak Konukevimizde “Nur Örnek Yücel Anısına” bir dinlenme odası tanzimi yapılarak isminin sonsuza kadar yaşamasını da sağlayacağız. Böylesine kıymeti ve anlamlı bağışlarınızın hasta ve hasta yakınlarımıza şifa olması dileğiyle...”  dedi.
 
 
Nur çevresine, tüm sevdiklerine aslında tüm canlılara son derece duyarlı; başkalarının dertleriyle dertlenen, sevinçleriyle neşelenen; duygusal ve sevecen; bir o kadar da akılcı ve mantıklıydı. Bir çoğumuzun akıl hocası idi. Kimsenin görmediği ayrıntıları görebilen, bunlardan anlam çıkartabilen ancak büyük resmi de kaçırmayan biriydi. Gençleri her zaman gözetir, ihtiyaçlarını sezer ve önlerini açardı. Özel yaşamında olduğu kadar iş yaşamında da adil olmayı ilke edinmiş bir insandı.
 
Doğayı, sanatı çok seven, içinde bulunduğu an’dan mutluluk duyan, yaşamayı seven, neşeli,  ince esprilerle dolu bir insandı. Birlikte en çok güldüğümüz kişi, belki de bir çoğumuz için Nur’du. Yakın bir dostu onun için “Konuşurken gülen, gülerken konuşan birisiydi” der.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.