Hoş geldin 2022 

Merhabalar. Yeni bir yıl yeni bir enerji bizi bekliyor. İnsanlık zor zamanlardan geçiyor. Dilekler ve yaratımlar için önceliklerimiz de değişti. 

Yeni bir enerji ve motivasyonla yeni yılda yeni kararlar, yeni vizyonlar oluşturalım. Öncelikle vizyon panosu oluşturmaya ne dersiniz?

Vizyon panosu düşlerinizi, hayallerinizi en iyi temsil eden ve 'oldu' damgasını onaylayan bir araçtır. 

Yeni bir yıla girerken, hayatınızın yeni bir evresine hazırlanırken veya yeni bir karar aşamasında bir vizyon panosu oluşturabilirsiniz. Ben bu ritüeli çok severek yapıyorum.

Bunun için bir makas, yapıştırıcı, birkaç farklı konuda dergi, renkli boya kalemleri, mantar pano, süslemek için arzu ettiğiniz objeler yeterlidir.

Kullanacağınız objeler ve  fotoğraflar tamamen sizin zevkiniz ve vizyonunuzu yansıtacaktır.
Özgün ve size ait bir yaratım panosu dileklerinizin tezahür etmesini hızlandırır.

İsterseniz yalnız, isterseniz arkadaşlarınız ve ailenizle bir parti havasında bile gerçekleştirebilirsiniz bu yeniye hoşgeldin ritüelini.

Çay ya da kahvenizi demleyip, yanına sevdiğiniz atıştırmalıkları koyup, güzel bir müzik eşliğinde hatta renkli mumlarınızı yakıp, neşenin, keyfin, huzurun rezonansıyla kendinize harika bir armağan verebilirsiniz.

Bu güzel zaman diliminde amaç, bu 1 yıl veya 6 ay içinde hayatınızın nasıl olmasını istediginizi vizyonlamaktır. 

Size keyif, neşe, coşku ve ilham veren hayatınızın alanını yansıtan, dileklerinizin karşılığı olan  fotoğrafları kesip, belki renkli el işi kağıtlarıyla kombinleyip, vizyon panonuzu düzenlemeye başlayın.

Önce büyük resimleri yerleştirin. Daha sonra daha küçük olanları yapıştırın. Tabii ki kendi mutlu karelerinizi de araya serpiştirin. Size ilham veren ünlülerin sözlerini ve size enerji veren olumlamaları da ekleyin. 

Renkli parıltılı kalemlerle belki taş, tüy ve buna benzer objelerle süslemeler yapabilirsiniz. Yeniye yer açmak için neleri serbest bırakacaksınız, onların listesini de yapıp yapıştırın. 

Aldığınız dersleri ekleyebilirsiniz. Seyahat planlarınız, ev veya araba alımı, finansal hedefler, mükemmel sağlık planı, ev dekor planı, kilo verme planı en çok kullanılan örneklerden...

Hedef ve niyetlerinizi oluşturup, gerisini evrene devredin. Ama tam bir inançla...
İstiyorum yerine, sahibim ifadesini kullanın. Evren bu tavrı çok seviyor.

Küçük bir not: Eğer vizyon panonuzu grup halinde yapacaksanız, sizi olduğu gibi kabul eden ve hayallerinize saygı gösterecek, aynı rezonanstaki insanlarla yapın. 

En içten sağlık, bolluk, keyif, bereket ve aşk dileklerimi, sevgiyle sizler için de diliyorum. 

Şahane bir 2022 bizimle olsun...

YORUM EKLE