Yılmaz Özdil'den İYİ Partili vekile sert sözler!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın katıldığı canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı “Alevi kimliği Sünniler için endişedir” sözlerine sert tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil'den İYİ Partili vekile sert sözler!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Bizim TV'de Şaban Sevinç'in sorularını yanıtladı. 

İYİ PARTİLİ VEKİLİN DERHAL TASFİYE EDİLMESİ LAZIM”

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın katıldığı canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı “Alevi kimliği Sünniler için endişedir” sözleri ve sonrasında yaşananları yorumlayan Özdil, şöyle konuştu:

* “Kemal bey nezaket gösterdi. Meral hanım da doğru bir davranışta bulunup kamuoyu önünde özür diledi.

* Burada unutulan bir şey var. Kemal Kılıçdaroğlu'na söyleniyor ama burada özür dilenmesi gereken Alevi yurttaşlarımız. Alevi yurttaşlarımızla onur duyuyoruz. Aleviler, bu ülkenin aydınlık, laik, yurtsever, Atatürkçü kadrolarıdır. Omurgasıdır.

* Bir insanın mezhebinin ya da etnik kökeninin tartışma konusu yapılması ilkel bir davranıştır. Hastalıklı bir bakış açısıdır.

* O İYİ Partili milletvekilinin, Meral hanımın özür dilemesi yetmez. Bu tür hastalıklı zihniyetlerin, Türkiye siyasetinde yer almaması lazım. İYİ Parti'de değil, hiçbir partide bulunmaması lazım. Bana sorarsanız derhal tasfiye edilmesi lazım.”

Kılıçdaroğlu’nun adaylık ihtimali içinse Özdil, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmaması etnik köken, mezhep meselesi değildir. Siyasi sicil meselesidir” yorumunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER