Yeni soğuk savaş teknolojide olacak

Rotary 2440. Bölge Federasyonu’na bağlı 7 kulüp “Küresel Gelişmeler” konulu toplantı düzenledi. Buca, Güzelyalı, Alsancak, Konak, Kordon, Varyant ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü üyeleri Hilton Garden Inn’de düzenlenen toplantıda Emekli Büyükelçi Namık Tan’ı ağırladı. Tan, toplantıda küresel gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

Yeni soğuk savaş teknolojide olacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin, uluslararası ilişkilere de etki ettiğini vurgulayan Tan “Toplumlar pandeminin yarattığı ağır sosyal, ekonomik ve siyasi etkilerle baş etmeye çalışıyor, uluslararası ilişkilerde zorluklar yaşanıyor” dedi. Ülkelerde ihtiyaç, öncelik ve gelecek planlarının yeniden gözden geçirildiğini belirten Tan “Yaşanan bu köklü değişiklikler oluşmakta olan yeni uluslararası düzenin şekillenmesinde de rol oynadı. Yeni nesil soğuk savaşlar ticaret, yatırım ve en önemlisi teknolojide olacak” diye konuştu.


 
Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Metin Yorgancıoğlu katılımı nedeniyle Emekli Büyükelçi Tan'a teşekkür etti. Namık Tan adına Rotary Barış Ormanı’na on adet fidan bağışında bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER