Yeminli Tercüme nedir?

Yeminli tercüme ve yeminli tercüman taleplerinizde Okeanos Tercüme şirketinin profesyonel çözümleriyle tanışmanın tam zamanı! Vize, vatandaşlık, çalışma ve ikamet izni vb. işlemleriniz için ihtiyaç duyduğunuz yeminli tercüme hizmeti sizlerle! Aynı zamanda resmi işlemlerinizde ihtiyaç duyduğunuz yeminli tercüman hizmetimiz Okeanos farkıyla sizlerle buluşuyor!

Yeminli Tercüme nedir?

Yeminli Tercüme Nedir?

Çeşitli amaçlara dayalı olarak ihtiyaç duyulan yeminli tercüme hizmetinin ne olduğu birçok kişi tarafından merak konusudur. Yeminli tercüme, noter huzurunda yemini bulunan yeminli tercümanların çeviri işlemini gerçekleştirdiği belgeleri kaşeleyip imzalamasıdır. Böylelikle belgeleriniz resmiyet kazanmaktadır. Okeanos Tercüme, uzun yıllardan bu yana tercüme sektöründe başarılı bir şekilde faaliyet gösteren bir yeminli tercüme bürosudur. Birçok dilde ve birçok uzmanlık alanında deneyimli ve bilgi birikimi yüksek ekibiyle hizmet vermektedir.

Yeminli Tercüme İşlemine Hangi Amaçla İhtiyaç Duyulmaktadır?

Günümüzde yeminli tercüme hizmetine çeşitli alanlarda çeşitli işlemlere dayalı olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Resmi belgelerinizin çeviri işleminde ilgili resmi kurum genel olarak sizden yeminli tercüme işlemi talep etmektedir. Dolayısıyla birtakım belgeleriniz için yeminli tercüme işlemi gerekli olur. 

Yeminli Tercüman Kimdir?

 Yeminli tercüman, ilgili belgelerine notere ibraz ederek huzurunda yemin eden kimselerdir. Tercümanlar böylelikle yeminli tercüman unvanı elde etmiş olurlar. Bu şekilde tercüme ettikleri belgeleri imzalayıp kaşeleyebilirler.  Okeanos Tercüme, birçok dilde yeminli tercüman kadrosunu bünyesinde barındırmaktadır. Yeminli tercümanların her biri hem kaynak hem de hedef dile anadili düzeyinde hakim kişilerden oluşmaktadır.

Nasıl Yeminli Tercüman Olunur?

Yeminli tercüman olabilmek adına öncelikli koşul Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktadır. Bunun yanı sıra tercümanın sabıka kaydı bulunmamalıdır. Bu koşulların sağlanmasının ardından belirli bir tercüme bürosuna bağlı çalışan tercümanın üniversitelerin yabancı dil bölümlerinden mezun olması gereklidir.

Mezuniyet diplomasını, sabıka kaydını, iki adet vesikalık fotoğrafını ve gerekmesi halinde transkriptini noter huzuruna ibraz etmelidir. Akabinde noter huzurunda yemin eder. Noterin yeminli kabul etmesi halinde ise yeminli tercüman unvanı elde etmiş olur.

Yeminli Tercüme ve Yeminli Tercüman Taleplerinizde Okeanos

Okeanos Tercüme çeşitli noterliklerde birçok dilde yemin zaptı bulunan yeminli tercüman kadrosuna sahiptir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça, Rusça, Farsça, Çince başta olmak üzere birçok dilde tercüme ve yeminli tercüme hizmet sağlanmaktadır.

Yeminli tercüme ve yeminli tercüman taleplerinizde detaylı [email protected] mail adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 numaralı mobil/whatsapp/telegram hattımız veya 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER