"Yağış afete dönüştü, zorunlu olmayan trafiğe çıkmasın!"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün gece başlayan ve etkisini sürdüren aşırı yağış sebebiyle oluşabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi için vatandaşlara uyarıda bulunarak; "Zorunlu olmayan vatandaşlar trafiğe çıkmamasın" dedi.

"Yağış afete dönüştü, zorunlu olmayan trafiğe çıkmasın!"

BEN HABER -

İzmir'de dün gece başlayan ve aralıksız devam eden sağanak yağış, hayatı olumsuz yönde etkiledi. 

Yağışlar sebebiyle birçok derede taşma meydana gelirken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bir çağrı yaparak zorunlu olmayan vatandaşların trafiğe çıkmamasını istedi.

Başkan Soyer, "İzmirimiz gece başlayan ve şiddetini artıran olağanüstü yağışla adeta afete maruz kaldı. İlçelerimizin ardından merkezde de dereler taştı. Ekiplerimiz gece boyu teyakkuzdaydı, şu an da görevinin başında. Zorunlu olmayan hemşehrilerimizin sabah trafiğe çıkmamasını rica ediyoruz" dedi.

Başkan Soyer İzmir'de ulaşımda aksamalar yaşandığını belirterek, "Dere taşkınları nedeniyle oluşan su baskınları yüzünden İZBAN, Tramvay ve bazı hatlardaki otobüs seferlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Ekiplerimiz toplu taşıma araçlarının güzergahlarını açık tutmak için var gücüyle çalışıyor" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER