Valilik duyurdu: İzmir ve 6 kente seyahat edilebilecek!

Denizli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre; Denizli’den İl dışına otobüs ile yolculuk yapacak olan vatandaşların, şehirlerarası otobüs ilebelirtilen şartların olması halinde 7 kente otobüs ile seyahat edebileceği ifade edildi.

Valilik duyurdu: İzmir ve 6 kente seyahat edilebilecek!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de korona virüs salgını karşısında artan vaka sayısıyla birlikte; önlemler de alınmaya devam ediyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edroğan'ın 7 maddeyle açıkladığı koronavirüs tedbirlerinin arasında seyahat kısıtlaması da yer aldı.

Bu kapsamda; İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası otobüs yolcu taşımacılığı  ile ilgili ek bir genelge daha gönderdi. Seyahatler, 28 Mart saat 17:00 itibarıyla valilik iznine tabi tutulacak.

Öte yandan; Denizli Valiliği'de yaptığı yazılı açıklama ile; Denizli’den İl dışına otobüs ile yolculuk yapacak olan vatandaşların, şehirlerarası otobüs ile seyahatlerini bazı şartlar doğrultusunda yeniden düzenledi. Bu şartlar; tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ve son on beş gün içerisinde Denizli’ye gelen ve kalacak yeri bulunmayıp ikamet yerlerine dönmek isteyenler olarak düzenlendi. Bu şartları taşıyan vatandaşların Pamukkale İlçesi Seyahat İzin Kurulunca “Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” düzenleneceği ve; b belge ile; Denizli-Aydın-İzmir, Denizli-Antalya, Denizli-Afyonkarahisar-/Ankara ve Denizli-Bursa-İstanbul arasında seyahat edebileceği ifade edildi.

İşte o açıklama:

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınar Yıldız
Pınar Yıldız - 12 ay Önce

Sınır ötesi çalışanlar, uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri koronavirüsle enfekte olmuş biriyle temas kurmadıkları müddetçe karantinadan muaf tutulacak. Şehirler arası nakliyatyapanlar valiliklerden izin alan kişilerin ev eşyalarının taşıma işlemini gerçekleştirebilecekler. Aynı zamanda tedarik zincirinin bozulmaması için yük taşıma işlemleri de yapılabilmektedir.

SIRADAKİ HABER