Vaka sayılarının arttığı İzmir'de koronavirüs denetimleri sıklaştırıldı

İzmir'de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı  kentte, polis ekipleri denetimleri  artırdı. Kısıtlamadan muaf olmadığı halde trafiğe çıkan araç sürücüleri ile yayalara cezai işlem uyguladı. 

Vaka sayılarının arttığı İzmir'de koronavirüs denetimleri sıklaştırıldı

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haftalık koronavirüs haritasında  kentteki vaka sayısı 78,57'den 111.41'e yükseldi. Koronavirüs haritasında turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında gösterilen İzmir'in son açıklanan rakamlarla kırmızıya dönmesi bekleniyor.

Kentte, kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte cumartesi günü kısıtlama kaldırıldı. Pazar günü ise sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Kısıtlamanın uygulanmadığı cumartesi gününde güneşli havayı gören kent sakinleri, meydan ve sahillere akın ederken bugün İzmirliler´in kısıtlamaya uyarak evlerinde kaldıkları gözlendi. Polis ekiplerinin ise denetimi artırdığı dikkat çekti.

İzmir İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent genelinde belirli bölgelerde uygulama noktası oluşturdu. Denetim kapsamında seyir halindeki otomobiller tek tek durdurulurken; sokağa çıkanların ise izin belgeleri, maske ve HES kodları kontrol edildi. Öte yandan ticari taksilerin  dezenfekte belgelerinin bulunup bulunmadığı da zabıta ekiplerince denetlendi.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olmayan vatandaşlarla trafiğe çıkan araç sürücülerine cezai işlem uygulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER