Tütüncüoğlu, mahkeme kararı ile partisine geri döndü

Çeşme'de dört dönem belediye başkanlığı yapan Faik Tütüncüoğlu, mahkeme kararı ile partisine geri döndü.

Tütüncüoğlu, mahkeme kararı ile partisine geri döndü

CHP Çeşme İlçe Örgütü tarafından kesin ihraç istemiyle dosyası İzmir’e gönderilen ancak ret kararı sonrası Ankara’da ihracı karara bağlanan, Çeşme'de 20 sene belediye başkanlığı yapan Faik Tütüncüoğlu, mahkeme kararı ile CHP’ye geri döndü.

KARARA İTİRAZ ETMİŞTİ

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen ve oy birliği ile suçsuz bulunan ancak Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararı sonrası partiden ihraç edilen Tütüncüoğlu, parti kararına itiraz etmişti.

Tütüncüoğlu'nun yaptığı bu itiraz sonrası; Ankara 5'nci Asliye Hukuk Mahkemesi bugün"Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu'nun 2019/35 Esas, 2019/87 Karar sayılı ve 07/10/2019 tarihli Ahmet Faik Tütüncüoğlu hakkında uygulanan kesin çıkarma Dair, davacı vekili ve davalı vekilinin yüzlerine karşı yapılan açık yargılama sonunda kesin olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı" kararını verdi.

"HAK YERİNİ BULDU"

Tütüncüoğlu, kendisi ile parti arasında hiçbir sorun olmadığını ifade ederek; “Şahsımı haksız yere partiden ihraç ettiler. Şimdi hak yerini buldu. Benim parti ile aramda herhangi bir sorun yoktu. Ben sadece bugünkü Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran'a karşıydım. Şimdi mahkeme, kesin karar olarak partiden çıkarma cezasının kaldırılmasını açıkladı. Yani hak yerini buldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER