Türkiye Rotaryenleri Anıtkabir’de buluştu

2021-2022 Rotary dönemi Anıtkabir ziyareti ile başladı. 2420, 2430, 2440. Bölge Rotaryen, Rotaract, Interact üyeleri ve eşleri, çocukları ile birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı.

Türkiye Rotaryenleri Anıtkabir’de buluştu

Tüm Türk Rotaryenleri Anıtkabir’de kenetlenerek, büyük Atatürk’ün izinde, ilkelerinden sapmadan Onun gösterdiği uygarlık hedefine hiç yorulmadan koşacaklarına bir kez daha söz verdiler.

3 Temmuz’da Anıtkabir aslanlı yolu önünde toplanan yüzlerce Rotaryen, ellerinde bayraklarla yürüyerek tören alanına geldiler. 2420 Bölge Guvernörü Gülperi Gürpınar, Türkiye Rotary çelengini mozoleye bıraktı ve saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı okudular.

Ardından 2420,2430 ve 2440. Bölge Guvernörleri adına Guvernör Gülperi Gürpınar, şeref defterini şunları yazdı : Büyük Atatürk, 116 yıl önce hizmet ederek insanların hayatlarını değiştirme ilkesi ile kurulan uluslararası Rotary ‘nin kulüpleri olarak yeniden huzurunuzda olmanın kıvancını yaşıyoruz. Bizler sizin milletimizin yazgısını, tarihin akışını değiştirmiş, üstün nitelikleriniz, düşünceleriniz ile çağa damgasını vurmuş, yaşadığı çağı aşarak evrenselleşmiş bir kimliğiniz olduğunu aklımızdan hiç çıkartmıyoruz.

2440 Bölge Federasyonu Başkanı Nedim Atilla ise şöyle konuştu; “Türkiye’den yüzlerce Rotaryen bugün Ata’nın huzuruna çıktı. Her yıl Ata’nın huzuruna çıkmayı seviyoruz. 2440. Bölge’den de çok sayıda Rotaryen’i aramızda görmek bizleri mutlu etti. Çünkü Türkiye’deki tüm çağdaş insanlar ve sivil toplum örgütleri gibi Rotaryenler de bulundukları durumu büyük Atatürk’e borçludurlar. Bizler Atatürk’ün izinde olduğumuzu bir kez daha dile getirirken, onun ilkelerine sıkı sıkı bağlı olduğumuzu ve asla vazgeçmeyeceğimizi de adeta haykırdık. Bunu üç guvernör olarak şeref defterine yazdığımız metin de de dile getirdik. Türkiye’de çağdaşlığın, laik demokratik cumhuriyetin olmazsa olmazı Rotaryenlerdir, sivil toplum örgütleridir. 2021-2022 döneminde Atatürk’ün yıllar önce vurguladığı, toplumsal cinsiyet eşitliği, cehaletle mücadele, toplumsal refah gibi konularda geliştirdiğimiz projelerimizi hayata geçireceğiz. “

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER