Tasarım yarışmasında Yaşar Üniversitesi'ne ödül yağmuru

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Umut Altıntaş, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun düzenlediği 38'inci Grafik Tasarım Sergisi ve Yarışması'nda, tipografi afiş ve kitap tasarımları ile biri özel ödül olmak üzere 5 ödül birden kazandı.

Tasarım yarışmasında Yaşar Üniversitesi'ne ödül yağmuru

Öğrenci projeleri başarı ödülleri kategorisinde de, Yaşar Üniversitesi öğrencileri 6 ödül birden kazanarak en fazla ödül kazanan okul oldu.

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun 1981 yılından bu yana düzenlediği, Türkiye'nin en köklü grafik tasarım etkinliklerinden Grafik Tasarım Sergisi'nin 38'incisi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen törende yılın grafik tasarım ödülleri de sahiplerini buldu. Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Umut Altıntaş, 'GMK'nın 40. yılı' isimli afişi ile tipografi ve afiş kategorilerinde birer başarı ödülü, ayrıca Bikem Özunsay Vakfı Afiş Özel Ödülü, 'F projesi' afişi ile tipografi kategorisi başarı ödülü, Amerikan Hastanesi Operation Room'da açılan Etem Şahin sergisi için tasarladığı 'Yokgün/Noday' isimli kitap tasarımı ile de kitap tasarımı kategorisi başarı ödülü olmak üzere 5 ödül birden kazandı. Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödülleri bulunan Altıntaş, böyle prestijli bir yarışmada 5 ödül birden kazanmanın gururunu yaşadığını söyledi.

EN FAZLA ÖDÜL KAZANAN ÜNİVERSİTE

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ile İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri de afiş tasarımlarıyla Öğrenci Projeleri Başarı Ödülleri kategorisinde 6 ödül birden kazandı. Yaşar Üniversitesi, öğrencilerinin kazandığı 6 ödül ile bu dalda en fazla ödül kazanan üniversite oldu. Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri Cansu Çıtak '26'ncı İzmir Avrupa Caz Festivali' ve '30'uncu Ankara Uluslararası Film Festivali' afişleri ile iki ödül, Murat Yıldırım 26'ncı İzmir Avrupa Caz Festivali' afişi ile Özge Cömert '26'ncı İzmir Avrupa Caz Festivali' afişi ile Canyağız Gülsevim de 'Data-free' afişi ile birer ödül kazanmayı başardı. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Çakıl Ece Çakmakcı da 'Hengame' isimli afiş tasarımı ile ödül kazanan bir diğer isim oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER