Sürücüler dikkat! Meteoroloji il il uyardı

Hava durumu 16 Şubat raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde havanın bulutlu olması beklenirken İç ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir kısmı için don ve buzlanma uyarısı yapıldı

Sürücüler dikkat! Meteoroloji il il uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA SICAKLIKLAR ARTIYOR

Hava sıcaklıklarının ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde doğusu hafif yağmurlu

İZMİR °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 10°C

Parçalı bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER