SunExpress’ten, İzmir uçuşlarında rekor kapasite

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) düzenlendiği Çarşamba Toplantısı’nda İZSİAD üyeleri ve basın mensupları ile İzmir’de bir araya geldi.

SunExpress’ten, İzmir uçuşlarında rekor kapasite

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) düzenlendiği Çarşamba Toplantısı’nda İZSİAD üyeleri ve basın mensupları ile İzmir’de bir araya geldi. Toplantıyı; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros da takip etti. Toplantıda SunExpress’in İzmir operasyonları ve İzmir turizmine desteğinden bahseden Bischof, 2018 yaz sezonunda İzmir-Lyon (Fransa) uçuşlarının da başlayacağı müjdesini verdi.

İZMİR'DEN AVRUPA'NIN 25 KENTİNE DİREK UÇUŞ

2018 yaz sezonunda da Türkiye-Avrupa uçuşlarını artırmaya devam eden SunExpress, 18 Haziran itibariyle İzmir’den Fransa’nın popüler seyahat destinasyonu Lyon’a haftada bir kez sefer düzenleyecek. İzmir’den en fazla uluslararası sefer düzenleyen hava yolu şirketi SunExpress, yeni destinasyonu Lyon ile İzmir’den direkt tarifeli seferlerle Avrupa’da 25 kente uçacak.

YURT İÇİNDE 9 KENTE DİREK UÇUŞ

İç hatlarda ise İzmir’i direkt seferlerle Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Kayseri, Malatya, Trabzon ve Van’a bağlayan tek hava yolu SunExpress, İzmir’den Türkiye’nin toplamda 14 destinasyonuna uçuş gerçekleştiriyor.

“SunExpress olarak, orta uçuş mesafesinde İzmir’i mümkün olduğunca önemli destinasyonlara bağlamaya çalışıyoruz” diyen Bischof, “İzmir’den sunduğumuz uluslararası uçuş sayımızı, yedisi charter olmak üzere, toplamda 32’ye yükselttik. İzmir üzerinden haftada 800 sefer gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, İzmir uçuşlarında, yalnızca yaz sezonunda olmak üzere 1.300.000’in üzerinde koltuk arzı ile tarihi bir rekora imza atarak kapasitemizi yüzde 13 artırdık” dedi.

“2012 yılında İzmir’i HUB (aktarma merkezi) ilan ettik ve her geçen gün İzmir’deki uçuş ağımızı genişletiyoruz. Bu çerçevede, aktarma merkezimiz İzmir üzerinden Anadolu’nun 14 şehrinden Avrupa’da 25 kente bağlantılı uçuşlar sunuyoruz” dedi.

EN ÇOK TURİST GETİREN HAVA YOLU ŞİRKETİ

Tarifeli seferlerle İzmir’e en fazla turist getiren hava yolu olduklarını belirten Bischof, “Turizm bizim ana iş kolumuz. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de hem fiyat hem de kalite olarak en iyi değerde hizmet veren leisure (tatil) havayoluyuz. 2017 yılında İzmir’e gelen toplam 2.4 milyon dış hat yolcusunun 1.3 milyonunu, SunExpress olarak biz taşıdık. Bu, bizim açık ara İzmir’in ana taşıyıcısı olduğumuzu gösteriyor” dedi; sözlerini şöyle tamamladı:

İZMİR VE SUNEXPRESS BİRLİKTE BÜYÜYOR

“İzmir, hem tarihi hem de kültürel ve ekonomik potansiyeli ile bunu fazlası ile hak ediyor. Avrupa’da 5.000’nin üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine, roadshowlar ve katalog sunumları ile Ege ve Akdeniz bölgesini tanıtmak için çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Hedeflerimiz ve yaptığımız çalışmalar doğrultusunda da bu potansiyelin daha fazla anlaşılacağına inanıyoruz. SunExpress İzmir’le, İzmir de SunExpress ile büyüyor. Bu doğrultuda elimizden gelen her türlü desteği ve çabayı İzmir için gösteriyoruz, daha fazlasını göstermeye de hazırız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER