Sosyal Market Bornova’daki “Sosyal Market ve Gıda Bankası’na taşındı

İzmir Valiliği (BHİ) 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılanması kapsamında Aşık Veysel Rekreasyon alanında kurulan sosyal market, Valiliğin koordinasyonunda Bornova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bünyesinde bulunan Sosyal Market ve Gıda Bankasına taşındı.

Sosyal Market Bornova’daki “Sosyal Market ve Gıda Bankası’na taşındı

İşte Valilk tarafından yapılan o açıklama:

Büyük bir dayanışma örneği doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlarla kurulan sosyal markette her bir bireyin toplamda 400 puan değerinde olacak kıyafet alma hakkı ve yanında kişisel bakım ihtiyaçları karşılanacaktır.

Depremin yaralarının hızlıca sarıldığı süreçte oluşturulan çadır kentlerde kurulan sosyal market ve ücretsiz giyim ile birçok vatandaşımızın ihtiyacı giderilmiş, Aşık Veysel Rekreasyon Çadır Alanında bulunan ücretsiz giyim mağazasında 03 Kasım tarihinden itibaren 3.615 kişiye kıyafet yardımı yapılmıştır. Sosyal Marketin yanında, 07 Kasım tarihinden itibaren faaliyete geçirilen ücretsiz giyim tırı ile de tüm çadır kentlere gidilerek 1.819 afetzede vatandaşımıza kıyafet ihtiyacı karşılanmıştır.

Devletimizin tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanında olduğu deprem sonrasında Aşık Veysel Rekreasyon Çadır Alanında bulunan ücretsiz giyim mağazası ve ücretsiz giyim tırımızın faaliyetlerine son verilmiştir.

20 Kasım tarihi itibariyle, Valiliğimiz koordinasyonunda afetzede Bornova İlçemizde Sosyal Market ve Gıda Bankasında faaliyete geçilmiş olup afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilmektedir.

Bu kapsamda çadırda ve konteynır kentte kalan aileler başta olmak üzere, afete buralarda kalmayarak kendi imkanları ile ev kiralayan ya da yakınlarının yanında kalan 3.750 kişi tespit edilmiştir.
Yardımların planlı ve düzenli yapılması ve pandemi sebebiyle de yoğunluk oluşturmaması açısından tespit edilen vatandaşlarımıza iletişim numaralarından ulaşılacak, randevu sistemiyle günde 10 ailenin ihtiyacı karşılanacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER