Son anket sonuçlarına Ümit Özdağ'dan sert tepki!

MetroPOLL Araştırma, yayınladığı son ankette Ümit Özdağ'ın kurduğu Zafer Partisi'nin oy oranını yüzde 0,5 olarak açıkladı. Zafer Partisi lideri Özdağ, MetroPOLL'in sahibi Özer Sencar'a Twitter hesabından veryansın etti.

Son anket sonuçlarına Ümit Özdağ'dan sert tepki!

Metropoll Araştırma'nın, nisan ayında yaptığı anket sonuçları yayınladı. Ankette AK Parti yüzde 32,1 oy toplarken ittifak ortağı MHP yüzde 7,3 oy aldı. CHP yüzde 22,4 oy alırken ittifak ortağı İYİ Parti yüzde 18,6 oy topladı.

Yeni kurulan ve son dönemdeki göçmen söylemleriyle öne çıkan Zafer Partisi'nin oy oranı ise yüzde 0,5 olarak gösterildi. Bu duruma sinirlenen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından MetroPOLL Araştırma'nın sahibi Özer Sencar'a isyan etti.

"HDP - MİLLET İTTİFAKI'NI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYOR"
Ümit Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "MetroPOLL Araştırma'nın sahibi Özer Sencar, anket değil siyaset mühendisliği yapıyor. Sahadan gelen Zafer Partisi'nin oylarını başka partilere dağıtıyor. HDP-Millet İttifakı'nı sağlamak için çalışıyor. İYİ Parti milletvekili iken bana 'HDP ile işbirliğine karşı çıkmayın. Erdoğan başka türlü gitmez' demişti." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2022, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER