Sokak kısıtlaması ne zaman başlıyor?

Yeni bir karar alınıncaya kadar uygulanacak olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki, Bu akşam sokağa çıkma yasağı başlıyor mu? Bu akşam 8’den sonra yasak var mı?

Sokak kısıtlaması ne zaman başlıyor?

Hafta sonunun gelmesiyle birlikte insanlar sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika gelişmesi olup olmadığını araştırmaya başladı. Milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği sokağa çıkma yasağı haberlerinde son durum nedir? Bu akşam sokağa çıkma yasağı başlıyor mu, saat kaçta?

Koronavirüs vaka sayısının artmasıyla birlikte yeni tedbirler alınmaya başladı. Alınan bu tedbirlerin iki haftalık süreçte vaka sayılarını düşürmemesi sonucunda yeni yasakların gelmesi söz konusu olacak. Geçtiğimiz hafta koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok kısıtlama geldi. Bunlardan biri de milyonlarca çalışanı ilgilendiren sokağa çıkma yasağıydı. Sadece hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylar haberimizde..

Bu akşam 8’den sonra yasak var mı?

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bu hafta sonu; 28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar uygulanacaktır. Geçen hafta illerimize gönderdiğimiz 'Koronavirüs Yeni Tedbirleri' konulu genelgemizde belirtilen 'açık olacak iş yeri, işletme ve kurumlar' ile 'istisna kapsamında olan kişiler' başlıkları altındaki maddeler, bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında da aynı şekilde geçerli olacaktır."

20 yaş altı ve 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı ne zaman?

20 Yaş altı vatandaşlar gün içinde 13:00-16:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Diğer saatlerde 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. 65 yaş üstü vatandaşlar gün içinde 10:00-13:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Diğer saatlerde 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER