Shoexpo'da yüzler güldü

 Türkiye’nin ayakkabı ihracatının en büyük destekçilerinden Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 26 ülkeden yabancı alım heyetlerini ağırladı. Gelen ziyaretçiler “Aradığımız ne varsa bulduk, seneye de Shoexpo’dayız” dedi.

Shoexpo'da yüzler güldü

Yeni nesil fuarcılık anlayışı ile yola çıkan Nobel Expo ve İZFAŞ işbirliğinde bu yıl 48.si düzenlenen Shoexpo - İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, sektörü biraraya getirdi. Nobel Expo Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik, İzmir'in Shoexpo için tam bir güç birliği yaptığını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni bu süreçte her zaman arkalarında hissettiklerini belirten Çelik “Üreticilerimiz için el ele verdik. Aslında kendilerine, ailelerine ayırdıkları zamandan fedakarlık edip, gece gündüz ayakkabı ve çanta üretenler, ürünlerini katma değerli hale getirip ihraç edenler bu fuarın gerçek sahipleridir, bunu her zaman söylerim. Biz sadece onlara yeni pazarlar sunuyor, köprü görevi görüyoruz” dedi. 

Katılımcıların yaptıkları iş birlikleri ile yüzlerinin güldüğünü vurgulayan Çelik “Bizim için en büyük mutluluk, en büyük gurur budur. Biz bu gurur, bu güç birliği ile İzmir’i ayakkabı ve çantada hedeflediği ihracat rakamlarına ulaştırırız” diye konuştu.

Shoexpo’ya katılan yabancı alım heyetlerinden bazılarının görüşleri ise şöyle:

Roman Guryev-Rusya
Fuardan oldukça memnum kaldım. Çok farklı ürünlerle karşılaştık, Beklentilerimizi karşıladı, aradığımız ürünleri bulduk.
Bir sonraki fuara da yine katılmak isterim. 
 
Olasimibo Sokan-İngiltere
Bir çok satıcı ile tanıştım. İnsanlarla konuştuk, bağlantılar kurduk. En önemlisi birbirimizi tanıdık, iletişime devam edeceğiz.
 
Berkani Achour - Cezayir
Buraya satın alma yapmaya geldim. Fuar çok güzel ve gelecek fuar için de gelmeyi düşünüyorum. Tebrikler İzmir, Tebrikler Shoexpo
 
Oyunsuki Batulzii-Moğolistan
Bir çok ayakkabı fuarı gördüm ama bu farklı. Geldiğim için çok mutluyum. İzmir bir ayakkabı şehri. 
 
Serdar Pakzad-İran 
Her şey dört dörtlük. Türk firmalarıyla daha yakından tanışma fırsatını bulduğumuz için mutluyuz. Ayakkabı ve çantalara dokunduk, kaliteyi hissettik. Tek bir isteğim var, ilerleyen yıllarda daha çok spor ayakkabı ve çanta görmek istiyoruz.
 
Mozafar Krezri-İran
Fuar müthiş. Mağazam topuklu ayakkabılar ve gece kullanılacak çantalara yönelik ve bu açıdan fuar verimli geçti. Aradıklarımı buldum. Emeğiniz için çok teşekkür ederiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER