Senyör millî tenişçi Demir, Vali Köşger'i ziyaret etti

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, senyör millî tenisçi Erol Demir'in ziyaretini makamında kabul etti. 1995 yılından itibaren millî müsabakalarda ülkemizi temsil eden Demir, Vali Köşger'e, ülkemizde senyör tenisine yönelik farkındalığı artırmak adına yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Senyör millî tenişçi Demir, Vali Köşger'i ziyaret etti

duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Köşger, ülkemizin son dönemde sportif başarılarla daha sık anılmasının gurur verici olduğunu, teniste de aynı başarıları beklediklerini dile getirdi. Sporun, toplum üzerindeki etkilerine vurgu yapan Vali Köşger, toplumun; sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir neslin varlığı sayesinde, geleceğe daha umutlu bakacağına inandığını kaydetti.

Millî tenisçi Demir de dünya şampiyonalarında, 35 yaş üzeri sporcuları ifade eden senyör (veteran) kategorisinde, 80 yaşına kadar olan sporcularımızın ülkemizi temsil ettiğini aktararak, bu tablonun özellikle yurt dışında, Türkiye'nin tenise ve spora yaklaşımı anlamında olumlu izler bıraktığını anlattı.

Bu yılki ülkeler arası dünya takım şampiyonasının, Hırvatistan ve İspanya'da yapılacağı bilgisini Vali Köşger ile paylaşan Demir, "35, 40 ve 45 yaş genç senyör millî takım kafilesi bay ve bayanlar olmak üzere 24 sporcu ile Hırvatistan – Umag'da, 50, 55 ve 60 yaş senyör milli takım kafilesinin ise bay ve bayanlar olmak üzere 25 sporcu ile yine aynı yerde mücadele edecek. 65, 75, 80 bay ve 65 bayan kategorisindeki millî sporcularımız da İspanya – Mallorca'da 16 sporcu ile korta çıkacak. Bu gibi turnuvalarda millî forma ile korta çıkmak bile bizler için onurdur. Sayın valimizin bu ziyareti kabul etmesinin, Türk tenisine olumlu katkıları olacağına inanıyorum." dedi.

Milli tenisçi Erol Demir, ziyaret sonunda Vali Yavuz Selim Köşger'e, dünya şampiyonalarında takacağı ay yıldızlı bandanadan hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER