Selvi ekonomide yeni dönemi yazdı: 'Geminin dümeninde Erdoğan olacak'

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemde ekonomik kararların daha çok içinde olacak. Daha doğrusu geminin dümeninde Erdoğan olacak" diye yazdı.

Selvi ekonomide yeni dönemi yazdı: 'Geminin dümeninde Erdoğan olacak'

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemde ekonomik kararların daha çok içinde olacak. Daha doğrusu geminin dümeninde Erdoğan olacak" diye yazdı.

Selvi, "Ekmek küçülürse, iktidar da küçülür; Erdoğan bunun farkında" dedi.

Selvi, "Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından, 'Her şey kontrol altında' deniliyor. Yeni dönemi, ‘ekonomi yönetimi+Erdoğan’ olarak düşünmek gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemde ekonomik kararların daha çok içinde olacak. Daha doğrusu geminin dümeninde Erdoğan olacak. AK Parti milletin sofrasındaki ekmeği büyüttüğü için kendisi de büyümüştü. Ekmek küçülürse, iktidar da küçülür. Erdoğan bunun farkında"  ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN REFORM MESAJI

Selvi, "Yeniden reformlara dönüldüğüne dair işaretler alıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan da son dönemlerin en önemli konuşmalarından biri olan AK Parti grubundaki konuşmasında, ekonomide ve yargıda reform mesajı vermişti. Reform sürecinin güçlü bir şekilde desteklenmesi gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin ekmek gibi, su gibi reformlara ihtiyacı var" diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER