Seferihisar Salon tartışmasına AK Parti’den sert tepki!

AK Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nin, Seferihisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Salonu’nda yapılmasını eleştirerek, konuyu basına taşıyan CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak’a, AK Partili mevkidaşından belgeli yanıt geldi. 

Seferihisar Salon tartışmasına AK Parti’den sert tepki!

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın; “Bu salon ilçemizdeki sivil  toplum kuruluşları, siyasi partiler,  birlikler ve kooperatif gibi oluşumlar tarafından düzenlenilen bütün etkinliklere ev sahipliği yaptığını hatırlatarak; CHP’nin tümüyle siyasi bir işgüzarlık peşinde olduğunu, bundan medet umduğunu vurguladı. Aydın; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çağan Irmak Kültür Merkezi taleplerini daha önceki ilçe danışma toplantısında reddettiğini, bu salona mahkum bırakıldıklarını ve ardından da hedef gösterildiklerini vurgulayarak; CHP’nin ilçedeki toplantı koşullarını gayet iyi bilmesine rağmen, kendilerine siyasi malzeme çıkartma peşinde olduklarını söyledi.  

Başkan Aydın; “Hatırlatmak isteriz ki; ilçemizde bir kaç toplantı salonu vardır ve bu salonlar yıllardır tüm etkinliklere hizmet eder. Herkes gibi sadece bir toplantı gerçekleştirdik. Önce dönüp kendilerine bakmalılar, çünkü, bunu gayet taraflı bir biçimde yıllardır yapıyor, Seferihisar Belediyesi’nin içerisindeki Meclis toplantı salonununu, CHP etkinlikleri için kullanıyorlar. Bu belgeleriyle ortadadır ve bize yönelik eleştirilerini çoktan çürüğe düşürmektedir.”

Oklarının ucu aslında kendilerini gösteriyor…

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın açıklamasında şu ifadelere verdi;  “CHP İlçe Başkanı Sayın Senem Gürer Solak; meseleyi siyasallaştırmaktan medet ummuş. Ama, yakın tarihi ve aynaya bakmayı da unutmuş! İlçemizde; bu nitelikteki toplantılar uygun bir diğer alan, belediyeye ait Çağan Irmak Kültür Merkezi’ydi ve biz burayı kendilerinden talep etmemize rağmen olumsuz yanıt aldık. Bu durumda, biz mi siyasi çıkar peşindeyiz, onlar mı; gayet ortada! Bize defaten tahsis etmedikleri salonu, İyi Parti’ye vermekte; kendi parti içi eğitim seminerleri, seçim dönemlerindeki sandık toplantılarını, plaket törenlerini Belediye meclis salonunda yapmakta sakınca görmeyen CHP İlçe Teşkilatı; bizi toplantı yerimizle ilgili suçlama hakkına da sahip değildir. Şimdi, bize çevirdiklerini sandıkları okun ucu aslında kendilerini işaret ediyor. Tüm toplantılarının görüntü ve fotoğrafları elimizde mevcuttur.”

Dayanaksız, yapay bir gündem yaratmaya çalışıyorlar

Başkan Aydın; “Devlet kurumlarının tarafsızlığını da, belediyenin yerel bir kamu kuruluşu olduğunu da tartışacak değiliz. Ancak görüyoruz ki; onlar için bu gerçek, kendi partileri söz konusu olduğunda yalan oluyor! Bizden böyle bir talepleri olmadı diyecek kadar gaflete düşebiliyorlar. Seferihisar’daki partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının yıllardır kullandığı toplantı salonunu biz kullandığımızda; ortalığı velveleye vererek dayanaksız, yapay bir gündem yaratmaya çalışıyorlar. Bu tamamen bir algı operasyonudur, talihsiz bir yaklaşımdır. Amacına da ulaşamayacaktır.” diye konuştu.

Adil ve hakkaniyetli bir siyasi yaklaşım bekliyoruz

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın; Seferihisar’da başından bu yana hizmet, birlik ve beraberlik temelli bir siyaset yaptıklarını söylediği açıklamasında; ayrıca şu sözlere yer verdi; “Ne biz ne de halkımız, böylesi sığ ve adil olmayan siyasi gündem yaratma girişimlerine prim vermeyiz. Önümüzdeki ay İlçe Gençlik Kolları Kongremiz var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yine salon talebinde bulunacağız. Diliyoruz ki bu kez, şapkalarını önlerine koyarak “doğru” kararı verirler ve salonu bize de tahsis ederler. İnşallah; kimseye faydası olmayacak bir çekişmenin, çatışma ruhunun esiri olmazlar. Eğer yine talebimizi reddedecek olurlarsa durumları telafisi olmayacak bir vahamete sürükleniyor demektir. Tercihimiz, kavga dili değildir, kutuplaşma yaratmak değildir. CHP’li yerel idarenin de tercihi bu olmamalıdır. Aksi halde, kendi yarattıkları fırtınalarla sürüklenmeye devam edecek, her siyasi linç girişimleri boşa çıkacaktır.” 

Siyasi malzeme yapılması üzücü

Büyükşehir Belediyesi'nin siyasi etkinliklere yer tahsisi yapılmadığı cevabıyla kendilerini reddettiğini ancak daha önce aynı salonun bir Cumhuriyet Halk Partisi etkinliğinde kullanıldığını hatırlatan Başkan Aydın, "Biz bu durumu söz konusu bile etmedik ancak bugün ilçe başkanlığımızın eleştirildiği durumun siyasi bir malzeme haline getirilmesi oldukça üzücü bir durum" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER