Sağlık-Sen’den ‘sehven’ açıklamasına tepki

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce alınan karar gereği sağlık çalışanlarına yılsonuna kadar tanınan ücretsiz ulaşım hakkının kısaltıldığını açıkladı.

Sağlık-Sen’den ‘sehven’ açıklamasına tepki

Sağlık-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, yaptığı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce yayınlanan yazı ile sağlık çalışanlarının yılsonuna kadar ücretsiz ulaşımdan yararlanması hususunun sehven yapıldığına dair kendilerine yazı gönderildiğini vurguladı. Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde henüz Pandemi bitmemişken, hayatından olan bir çok sağlık çalışanı şehitlerimiz varken, tüm memurlar esnek çalışırken amansız bir mücadelenin içinde yer alan, aşılamada dünya rekoru kıran sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı noktasında Sağlık Sen olarak yapmış olduğumuz başvurular neticesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı tarafımıza bildirilen yazı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘in talimatıyla 31 Aralık 2021 tarihine uzatılmıştı. Ancak tarafımıza gönderilen yeni yazıyla sehven hata yapıldığı bildirilerek fedakâr sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı 30 Haziran 2021 tarihinde biteceği belirtilmiştir. Pandeminin kahramanları sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı ‘sehven yanlış yapıldı’ denilerek süre kısaltması yapılması Covid-19 ile mücadele sağlık çalışanlarına derinden üzmüştür. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sehven’ gönderdikleri düşündüğümüz yazının geri çekilerek tarafımıza gönderilen ilk yazıda ki gibi 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılması noktasında çağrımızı bir kez daha yeniliyor, sağlık çalışanlarına sehven yanlış yapılmayacağının altını çiziyor ve yetkilileri bu yanlıştan dönmeleri adına göreve davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER