Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istifa mı ediyor?

Ankara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını verdiği iddiaları ile çalkalanıyor. Koca'nın çok kısa süre sonra görevinden ayrılacağı iddia ediliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istifa mı ediyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık bir yıldır devam pandemi sürecinde ilk zamanlarda kamuoyunda çok olumlu bir izlenim verdi. Zaman zaman Bilim Kurulu, zaman zaman zaman da diğer bakanlarla görüş ayrılığına düşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çoğunlukla soğukkanlılığını korudu. Geçen yılın Haziran ayında Süleyman Soylu ile görüş ayrılığına düşen ve istifa ettiği haberleri yoğunlaşan Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesiyle görevini sürdürdü.

Özür dilemişti
Medyafaresi'nin haberine göre; aşırı kalabalık AK Parti Kongreleri sırasında sesi çıkmayan, ancak bu durumdan rahatsız olan Fahrettin Koca, Emin Saraç'ın cenazesinde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığına ilişkin eleştirilere özür dileyerek karşılık vermişti.

"Zaten istifamı gönderiyorum"
Bu özür nedeniyle hükümeten önemli bir kişinin Bakan Koca'ya "Cumhurbaşkanımızın bulunduğu yerde özür dilemek uygun kaçmadı" diye sitem ettiği ve Fahrettin Koca'nın bu kişiye, "Zaten istifamı gönderiyorum" dediği iddia edildi.

Bakan Koca'nın 'istifa edeceği' iddiaları, hem görsel hem de yazılı basında sıklıkla konuşulurken, konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER