Rotary’den öğrenci ve öğretmenlere Anıtkabir ziyareti

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu bu yıl 18. kez öğrenci ve öğretmenlere Anıtkabir ziyareti düzenledi. İzmir ve Bursa Kulüplerinin organizasyonuyla 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir’i hiç görmemiş 150 kişiyle ATA’sını ziyarette bulundu.

Rotary’den öğrenci ve öğretmenlere Anıtkabir ziyareti

Rotary 2440. Bölge Federasyonu bu yıl bir kez daha 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla daha önce Anıtkabir’e hiç gitmeyen çocukları ve öğretmenleri Ata’sıyla buluşturdu. Bölgeye bağlı pek çok kulübün desteğiyle, İzmir’den Rotary e-Kulüp üyelerinin öncülüğünde tren ile Bursa’dan ise Demirtaş ve Uludağ Rotary Kulüpleri’nin öncülüğünde otobüslerle Ankara’ya gelindi. Anıtkabir’e çelenk koyma ve saygı duruşu töreninin ardından Anıtkabir şeref defterine yazı yazıldı, çocuklarla birlikte müze gezildi.

İzmir’den tren ile Ankara’ya giden öğrencilerle Anıtkabir ziyareti sonrasında gün boyu süren İsmet İnönü ve Pembe Köşk Müzeleri ile 1. ve 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi gezileri yapıldı. Bursa Kulüplerinin öğretmenlerle birlikte gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyareti sonrası MTA (Maden Tetkik Arama) Tabiat Tarihi Müzesi, Kurtuluş Müzesi gezilerek Öğretmenler Günü anısına öğretmenlere Mustafa Kemal Atatürk imzalı kahve fincanları hediye edildi.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Nedim Atilla, “Atatürk’ün; ‘Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır’ sözünde olduğu gibi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla ve onları eğiten, bugünlere getiren öğretmenlerimizle Atamızı bir kez daha ziyaret etmekten büyük onur duyduk. 18 yıldır devam eden bu etkinlikte organizasyonu düzenleyen tüm kulüplerime yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER