Pekdaş'tan PM sonrası ilk açıklama

Hafta sonu gerçekleşen kritik PM'nin ardından, listede yer almayan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş; "Kazandırdığımız bu anlayışın ve sergilediğimiz çabanın bizden sonraki dönemde de süreceğine inanıyorum." dedi

Pekdaş'tan PM sonrası ilk açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'ne, hafta sonu gerçekleşen kritik aday mesaisinin ardından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olurken, 23 ilçe belediye başkan adayı da açıklandı. 18 ilçede, başkan adayları noktasında değişikliğe gidilirken, listede 3 kadın adayın olması da dikkat çekti.

31 Mart yerel seçimlerinde, sandığa gidecek olan listede bulunmayan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yazılı bir açıklama yaparak, PM'ye dair değerlendirmelerde bulundu. Pekdaş açıklamasında "Beş yıldır sürdürdüğümüz bu onurlu görevi devrederken, kentimizde yükselttiğimiz bu enerjinin, kazandırdığımız bu anlayışın ve sergilediğimiz çabanın bizden sonraki dönemde de süreceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama:

Değerli hemşehrilerim, sevgili Konaklılar...

Beş yıl boyunca güzel ilçemiz Konak’ımızın enerjisini yükseltmek için aşkla ve heyecanla çalıştık. Bu süre içerisinde kamucu ve halkçı yönetim anlayışımızla hem yatırımlar yaptık hem de borcu olmayan bir belediyeyi el birliğiyle inşa ettik. Bu yolda adaletin ve hukukun üstünlüğüne hep inandık. Her attığımız adımda adil ve hakkaniyetli bir duruş sergiledik. Çalışmalarımızdaki asıl hedefimiz yurttaş kimliğini yaratmak ve kalıcı kılmak oldu. Aynı zamanda siyasetin zarafet ve nezaketle yapılabileceğini de gösterdik.

150 yıllık belediyecilik tarihine sahip Konak’ın ilk kadın belediye başkanı olarak, kadın dayanışmasının şehrimiz ve ülkemizin kazanımı olduğuna inancımla, birlikte yürüdüğüm tüm hemşehrilerime, başta kadınlarımıza; geleceği birlikte inşa edeceğimiz güler yüzlü çocuklarımıza; enerjileriyle bizleri diri tutan gençlerimize; demokrasinin yereldeki çekirdeği olan ve paydaşlık yaptığımız muhtarlarımıza; ortak akıl çerçevesinde bir arada olduğumuz STK’lara, yerel yönetim sorumluluğunu benimle birlikte paylaşan çalışma arkadaşlarıma, Konak Belediyesi’nin değerli meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum.

Beş yıldır sürdürdüğümüz bu onurlu görevi devrederken, kentimizde yükselttiğimiz bu enerjinin, kazandırdığımız bu anlayışın ve sergilediğimiz çabanın bizden sonraki dönemde de süreceğine inanıyorum. Bu yolda bana gönüldaşlık yapan tüm hemşehrilerimle birlikte Büyük Atatürk’ten bizlere emanet olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak için yürümeye devam edeceğim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER