Özdil'den çarpıcı korona yazısı: İzmir'i yönetenler, bu saldırıya sessiz kaldı

Korona virüs salgınında, İstanbul'dan sonra en büyük darbeyi yiyen şehrin İzmir olduğunu ifade eden Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazsında da İzmir'i ele alarak; "Bu 10 gün içinde, İzmir'de hayatını kaybedenlerin sayısı üçe katlandı" ifadelerine yer verdi

Özdil'den çarpıcı korona yazısı: İzmir'i yönetenler, bu saldırıya sessiz kaldı

Koronavirüs tehlikesinin ciddiye alınmadığı ifade ederek tepki gösteren SÖzcü yazarı Yılmaz Özdil, bir kez daha İzmirle ilgili bir yazdı kaleme aldı.

Kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt veren Özdil;  tepki gösteren Özdil, İzmir ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Özdli; "Bu 10 gün içinde, İzmir'de hayatını kaybedenlerin sayısı üçe katlandı" ifadeleirni kullandı.

İşte Özdil'in yazısındaki o bölüm:

İZMİR'DE MIZRAK ÇUVALA SIĞMADI

10 gün önce, henüz iş işten geçmeden önce, başıma gelecekleri göze alarak, açıkça uyardım…

“Üzülerek söylemem gerekiyor ki, koronavirüs vakalarında İstanbul'dan sonra en büyük darbeyi İzmir yedi, virüs bulaşmış insanlarımızın sayıları ve hayatını kaybeden insanlarımızın listesi elimde var, İzmir büyükşehir belediye başkanı başta olmak üzere, topluma açıklamak zorundalar, insanların alarm durumuna geçmeleri için bu gerçeğin açıklanması şart” dedim.

Bir an önce “vaka haritası” çıkarılması için çırpındım.

“Bulaşan kişileri açıklamazsak, hayatını kaybeden kişileri açıklamazsak, bu insanlarımızla temas halinde bulunan, bulaşma riski bulunan mahalleleri, semtleri tespit edemeyiz” diye haykırdım.

Yandaş medya, derhal koro halinde saldırıya geçti.

Yalan söylediğimi yazdılar, provokasyon yaptığımı söylediler.

İçişleri bakanımız televizyona çıktı, “hem yanlış bilgi veriyor, hem yalan söylüyor, ahlaksızlığın önde gidenidir” dedi.

Akp İzmir milletvekili Atilla Kaya, kendimle alay etmek için “yozdil”i yıllardır mail adresi olarak kullandığım halde, üstün bir zeka göstererek “özdil-yozdil” dedi!

İzmirlilere çağrıda bulundu, “sevgili hemşehrilerim, korku ve panik üzerinden ticaret yapmaya çalışan bu simsarlara fırsat vermeyelim” dedi.

Akp genel başkan yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, aynı üstün zekayı göstererek “özdil-yozdil” dedi.

“Ajan” olduğumu söyledi.

“Kıymetli İzmirliler, yozdil'in provokatif söylemlerini ciddiye almayalım, bu tarz etki ajanları her türlü provokasyonu yapabiliyor, İzmir'de koronavirüs testi pozitif çıkan hasta sayısı, Türkiye ortalaması seviyesindedir, sizleri temin ederim, yozdil'in bu söyledikleri asılsız ve gerçek dışıdır” dedi.

Yine üzülerek söylüyorum ki, İzmir büyükşehir belediye başkanı başta olmak üzere, İzmir'i yönetenler, bu saldırıya sessiz kaldı.

Benim elimdeki rakamlar eminim onlarda da vardı, buna rağmen, sanki yalan söylemişim gibi, 10 gündür susarak, yandaş medya cehennemine odun taşıdılar.

(10 gün önceki vefat sayısını yazmayayım… Bu 10 gün içinde, İzmir'de hayatını kaybedenlerin sayısı üçe katlandı.)

Ve dün…

Türk Tabipler Birliği, Türkiye'nin durumunu rakam rakam açıkladı.

İstanbul'dan sonra en büyük darbeyi yiyen şehir, İzmir.

İzmir maalesef, virüs bulaşan hekim, hemşire ve sağlıkçı sayısında da İstanbul'un ardından ikinci sırada yeralıyor.

(Başta İzmir Tabip Odası olmak üzere, hem halkın sağlığına, hem de halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet eden Türk Tabipler Birliği'ne yurttaş olarak teşekkür ederim.)

Her insanın koronavirüs testi pozitif çıkabilir.

Ayıp değil, suç değil, günah değil, herkesin başına gelebilir.

Ama insanın ahlaken negatif çıkması, çok fena.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabriye Karasu
Sabriye Karasu - 2 yıl Önce

Bizde bunu istiyoruz eğer dediğiniz gibi hasta kişilerle bilmeden temes etti istek bir an önce önlemini alırız çünkü bizleri de korumamız gereken büyüklerimiz çocuklarımız torunlarımız ve herşeyden evvel kendimiz özellikle açık yazdım bir kişi kaç kişiye bulastirabilecek inşAllah anlaşılır ve biran önce açıklama yapilir

tevfik KAYA
tevfik KAYA - 2 yıl Önce

hani izmir çağdaş ve laikti hanı CHP çok iyiydi kardeş bu particiligi bırakmadığınız sürece yönetenler bize koyun muamelesi yapar a parti b parti önemli değil kapisss

SIRADAKİ HABER