O ilçede flaş iddia: Milletin Ekibi’nin deposu oldu

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, yaptığı yazılı açıklama ile, Büyükşehir tarafından yapılan ve kullanım hakları Aliağa Belediyesi'ne devredilen Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kurduğu Milletin Ekibi’nin deposu olarak kullanıldığını iddia ederek, Acar'a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

O ilçede flaş iddia: Milletin Ekibi’nin deposu oldu

BEN HABER -

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan'dan MHP'li Belediye'ye yönelik flaş bir iddia geldi.

Oğuzhan, yaptığı yazılı açıklamada; Büyükşehir tarafından yapılan ve kullanım hakları Aliağa Belediyesi'ne devredilen Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kurduğu Milletin Ekibi’nin deposu olarak kullanıldığını iddia etti.

İşte Oğuzhan'ın o açıklaması:

Değerli Aliağa halkı;

Bir vatandaşımızın şikayeti üzerine yaptığımız araştırmalar ‘artık bu kadar da olmaz’ dedirtti.

Yeni Mahalle’de bulunan ve 2014 yılında, tamamı İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarıyla Milli Emlak’tan devredilen arazi üzerine yapılıp kullanım hakları Aliağa Belediyesi’ne devredilen Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun son durumunu görünce, binanın durumuna mı yoksa içeride gördüğümüz manzaraya mı daha çok üzülmek gerek, bilemedik.

Edindiğimiz bilgilere göre, Milletin Ekibi’nin deposu olarak kullanıldığını öğrendiğimiz binada, ne yerdeki parkeler sağlam kalmış, ne tribün koltukları ne de tesisat ve panolar…

Bu salonla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve Aliağa Belediyesi arasında imzalanan protokolün 4’üncü maddesinin ‘d’ bendine “Çok amaçlı salonun aydınlatma, idame, bakım, onarım vesaire giderleri Aliağa Belediyesi tarafından karşılanacaktır” ibaresi salonun sorumluluğunun tamamiyle Aliağa Belediyesinde olduğunu tartışmasız bir şekilde göstermektedir.

Aliağa halkının hizmetinde olması gereken salonun Milletin Ekibi’ne tahsis edilmesi kabul edilemeyeceği gibi, bakımsızlık ve kötü kullanımdan kaynaklanan kamu zararı hiçbir geçerli mazeretle açıklanamaz. 1 milyon 567 bin liraya mal olan ve her şeyiyle kullanıma hazır bu tesisi enkaza çevirenler, kamu vicdanına ve hukuka bunun hesabını veremezler.

Kıymetli hemşerilerimiz;
Salonda gördüğümüz ikinci vahim durum ise, milli ve manevi değerlerimize hakaretle eşdeğerdir.

Maalesef, şanlı Türk Bayrağımız yerlerde, kirli tribün koltuklarının üzerinde toz toprak içerisinde bırakılmış durumdaydı.

Oysa ki; değil Türk bayrağı, hiçbir milletin bayrağı yerlere atılamaz, manevi değeri ayaklar altına alınamaz.

Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar milletimizin manevi değerlerini seçim yatırımına dönüştürmek için şov yaparak Çanakkale’ye turlar düzenlerken, demek görünmeyen tarafta Türk Bayrağına, milli ve manevi değerlerimize ancak bu kadar önem veriyor.

2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nun 7’nci maddesi “Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.” demektedir. Fotoğraflarıyla belgelediğimiz bu durumun mahalli mülki amirlikçe değerlendirilerek gerekli yaptırımların uygulanmasını, ayrıca Belediye Başkanı sayın Serkan Acar ve durumdan sorumlu belediye personelinin Aliağa Halkından özür dilemesini bekliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER