O ana ve oğluna Kızılay İzmir Şubesi umut oldu

İzmir'de sokakta yaşayan anne ve oğul için Kızılay umut oldu. Anne ve hasta oğlunun artık yeni bir yuvası var.

O ana ve oğluna Kızılay İzmir Şubesi umut oldu

Burak Cilasun / Ben TV

Bornova'da maddi imkansızlıklar nedeniyle otogar çevresindeki bir otobüs durağının içinde taşın üstüne serdikleri kartonun üstünde yatıp kalkan ve hayatta kalma savaşı veren 64 yaşındaki Seval Taşkın ve 37 yaşındaki oğlu Batuhan Sezgin'e yardım eli Kızılay İzmir Şubesi'nden geldi.

Aileden haberdar olduktan konuyla özel olarak ilgilenen Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış'ın da talimatıyla birlikte hızla ev arayışına giren şube çalışanları, 1 hafta gibi kısa bir süreçte ilk olarak otobüs durağında yaşayan ana oğulun temel ihtiyaçlarını karşıladı. Bir yandan da aile için ev tutmak için arayış içine giren  girişiminde bulunan Kızılay, aradığı evi Gaziemir'de buldu.

Şube çalışanları ve gönüllülerinin de yoğun mesaisi ile birlikte Gaziemir Emrez Mahallesi'nde bir evi tutup belli bir mobilya desteğiyle birlikte gıda, temizlik ve giyim malzemesi ihtiyaçlarında da yardımcı olan Kızılay İzmir Şubesi, dün akşam saatlerinde anne ve oğlunu yeni yuvalarına yerleştirdi.

Eve yerleştikten sonra büyük bir mutluluk duyan anne Seval Taşkın'ın sevinci duygusal anların yaşanmasına neden olurken, Kızılay'ın aileye desteğinin süreceği fakat bununla birlikte eksiklerin giderilmesi için hayırseverlerden de yardım beklediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER