Muhabbet Kuşu Gaga Taşı Nedir? Hangi Malzemeler Gereklidir?

Rengarenk görüntüleri ve sevimli sesleri ile muhabbet kuşları evde en sık beslenen hayvanlar arasında yer alır.

Muhabbet Kuşu Gaga Taşı Nedir? Hangi Malzemeler Gereklidir?

Muhabbet kuşlarının yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için çeşitli ürünlere ihtiyaç duyulur. Muhabbet kuşu gaga taşı bu ürünlerin arasında yer alır. Kuşlar doğal yaşamlarında gagalarını ağaç kabuklarında ve beslenme sırasında törpüler. Kafes kuşlarında böyle bir olanak olmadığı için gaga sağlıklarını koruyabilecekleri ve gagalarını törpüleyebilecekleri alanlar oluşturmanız gerekir.
Gaga taşları kafese sabitlenebilen beyaz ve mineral içerikli taşlardır. Bu taş ile kuşlarınız gagalarını törpülerken aynı zamanda vücutlarının ihtiyaç duyduğu mineralleri de alırlar. Farklı yapıda ve içerikte gaga taşlarını bulmak mümkündür. Kuşlarınızın gaga sağlıkları için kafese gaga taşlarını yerleştirmeniz önerilir.

Muhabbet Kuşu Yemi
Muhabbet kuşları tahıl, tohum ve kuru yemişler ile beslenirler. Sindirimi kolay ve sağlıklı besinler ile beslenmeleri gereken muhabbet kuşları için özel üretilen muhabbet kuşu yemi farklı çeşitleri ile satışa sunulur. Meyveli ve kabuksuz tahıllı pek çok aromada yemler bulunur. İçerikleri farklı yemler kuşlarınızın günlük besin ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Aynı zamanda kuşlarınız için konuşturucu yemler, çiftleşme dönemlerinde kullanabileceğiniz kızıştırıcı kuş yemi seçenekleri de bulunur.

Özel içerikleri ile kuşlarınızın üremesini, konuşmasını ve enerjisini artıracak çeşitleri ile yemleri tercih edebilirsiniz. Ballı yem çeşitlerini de bulabilirsiniz. Farklı gramajlarda üretilen yemleri 150 gr, 200 gr, 250 gr ve 500 gr seçeneklerini kuşlarınızın beslenme düzenlerine göre seçebilirsiniz. 

Muhabbet Kuşu Krakeri
Muhabbet kuşlarınızı yemlerin dışında krakerler ile besleyebilirsiniz. Doğal içerikleri ile hazırlanan muhabbet kuşu krakeri kafese asılabilir yapıdadır. Çubuk formundaki yemler doğal bağlayıcılar ile kraker formuna getirilir ve kafes demirlerine sıkıştırabilir bir çubuk üzerine yerleştirilir. İçeriğinde zengin proteini karbonhidrat ve yağ bulunur. Günlük enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı içerikleri ile kuşlarınız için besleyici yem seçenekleri arasında yer alır. Normal yemlerin yanı sıra çubuk üzerinden gagaları ile eşeleyerek yiyebildikleri yemler muhabbet kuşlarının ilgisini çeker. Aynı zamanda vitamin takviyesi içeren kraker çeşitleri kuşlarınızın bağışıklık sistemini desteklemeye de yardımcı olur.

Muhabbet Kuşlarınız İçin İhtiyaç Duyduğunuz Tüm Ürünler Juen Pet Market’te 

Muhabbet kuşları bakımı en kolay hayvanlar arasında yer alır. Kafeste yaşamlarını sürdüren muhabbet kuşlarının sağlıklı bir yaşam sürmeleri için uygun şartları sağlamanız yeterli olacaktır. Kafes içinde kullanabileceğiniz tünekler, oyuncaklar, yemlik ve suluklar farklı model ve renk seçeneklerinde satışa sunulur. Yemler ve kuş besinleri de zengin içerikleri ile kuşlarınızın beslenmelerini sağlayabilirsiniz.
Çeşitli markaların üretmiş olduğu pek çok muhabbet kuşu ürününü Juen Pet Market üzerinde bulabilirsiniz. Aradığınız tüm ürünleri bir arada sizlere sunan pet market ile hızlı ve kolay bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli markaları inceleyerek muhabbet kuşlarınız için gerekli ürünlere karar verebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER