Meteoroloji uyardı: İzmir'de sağanak yağış ve fırtına!

Meteoroloji verilerine göre; İzmir bugün parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Meteoroloji uyardı: İzmir'de sağanak yağış ve fırtına!

BEN HABER/

Meteoroloji verilerine göre; Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra Çanakkale'nin iç kesimleri ve İzmir'in kuzeyi ile akşam ilk saatlerde Balıkesir'in iç kesimleri ile Manisa'nın kuzeyinde yer yer dolu yağışı ile birlikte kısa süreli kuvvetli olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta, öğlen saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) ve kuvvetli yağış anında kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (30-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, Soba ve baca gazı zehirlenmesi, yüksek kesimlerde hızlı kar erimesi nedeniyle meydana gelebilecek su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.

Yağışların öğleden sonra Çanakkale'nin iç kesimleri ve İzmir'in kuzeyi ile akşam ilk saatlerde Balıkesir'in iç kesimleri ile Manisa'nın kuzeyinde yer yer dolu yağışı ile birlikte kısa süreli kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek su baskını, yıldırım, kuvvetli yağış anında kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak önem arz etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER