Meteoroloji kısıtlamasız ilk pazar günü için uyardı

İstanbul'da hava sıcaklığı 33 dereceye kadar yükselecek, hafta sonu ise yağmur bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, "10 dakikada sel yapabilecek yağışlar olabilir" dedi.

Meteoroloji kısıtlamasız ilk pazar günü için uyardı

İstanbul’da hava sıcaklığı bunaltıyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, şu uyarılarda bulundu:

* Hava sıcaklıkları 33 derece civarında seyredecek, hafta sonu itibarıyla yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisiyle, yine mevsim normallerinin üzerinde olacak şekilde 29 dereceye düşecek.

* Sıcaklığı şu an yoğun şekilde hissetmemizin sebebi hem dereceden hem de nemden dolayı. Yağışla nem artacağı için 29 dereceyi 33 derecelerde hissedeceğiz

* Şu anda da bunaltıcı sıcaklar var, mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Güney bölgelerde 40 derecelere yakın sıcaklıklar var.

* Saat 10 ile 16 arasında sıcaklığın en yoğun hissedildiği saatlerde vatandaşlarımızın, özellikle kronik rahatsızlığı olanların güneşe çıkmamaları kendi faydalarına olur.

* Dışarı çıkacakların da güneşe çıkmamaları kendi faydalarına olur.

“YOĞUN YAĞIŞTAN SEL BASKINI OLABİLİR”

Hafta sonu yağmur beklendiğini söyleyen Bayram Doğan “Bu yağışlar yaz yağışları olması nedeniyle gökgürültülü sağanak yağışlardır. 10 dakikada sel yapabilecek yağışlar olabilir. Gök gürültülü sağanak yağışı olduğundan dolayı dolu yağışı, yıldırım düşmesi olabilir, yoğun yağıştan sel ve su baskını olabilir” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER