Mersin'de orman yangını 2'nci gününde 

MERSİN'de çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale, ikinci gününde de sürüyor.

Mersin'de orman yangını 2'nci gününde 

Toroslar ile Tarsus ilçeleri arasındaki Topaşır mevkisindeki ormanda, dün öğle saatlerinde yangın çıktı. İhbarla bölgeye 6 helikopter, 23 arazöz ve çok sayıda personel sevk edildi. Sarp ve kayalık olduğu belirtilen bölgede ekipler, alevleri söndürmek için yoğun çaba sarf etti. Çalışmalar sırasında bir itfaiye eri de kayalıklardan düşerek hafif yaralandı. Ekipler, havanın kararması ile havadan yürütülen çalışmalara ara verdi.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterler, yeniden havalandı. Yangına hem karadan hem de havadan müdahale ikinci gününde de sürüyor. Söz konusu bölgede 24 Temmuz'da da yangın çıkmış, ekiplerin uzun uğraşlarıyla alevler kontrol altına alınmıştı.

SADECE HAVADAN MÜDAHALE EDİLEBİLİYOR

Mersin'de Toroslar ile Tarsus ilçeleri arasındaki Topaşır mevkisindeki sarp arazide çıkan orman yangınına 5 helikopterle havadan müdahale sürüyor. 23 arazöz ve çok sayıda personelin sevk edildiği bölgede, arazi yapısı nedeniyle kara ekibi yangına müdahale edemiyor.

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, arazi yapısı nedeniyle sadece havadan müdahalenin yapılabilen yangının ilerlemesinin durdurulduğunu belirtti. Yangının büyüme ihtimalinin zayıf ve ikametlere uzak bir bölgede çıkması nedeniyle tehlike oluşturmadığı kaydedildi.

EKİPLER YANGINA KARADAN ULAŞTI

Mersin'de merkez Toroslar ile Tarsus ilçesi arasındaki Topaşır mevkisindeki sarp arazide çıkan orman yangınına havadan müdahale sürerken, karadan da çok sayıda personel alevlerin yükseldiği bölgeye ulaştı. Havanın kararmasıyla havadan müdahalenin son bulacağı yangına, karadan müdahale sürecek.

KARADAN MÜDAHALE SÜRDÜRÜLÜYOR

Mersin'de merkez Toroslar ile Tarsus ilçesi arasındaki Topaşır mevkisindeki sarp arazide çıkan orman yangınında, havanın kararmasıyla birlikte havadan müdahalelere ara verildi. Çevre illerden de gelen ekiplerin yoğun çabasıyla birlikte karadan müdahaleler sürdürülüyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahalenin yeniden başlayacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER