LİYAKAT ‘mesafeli’ kahvaltıda buluştu

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), pandemi nedeniyle konulan kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Perispri Alaçatı’da üyeleri için kahvaltı düzenledi. Berkay Eskinazi, üyelerinin pandemi sürecinde alışmalarına ara vermediğini, derneğin girişimcilik ekosistemini desteklemek üzere projeler üretmeyi sürdürdüğünü söyledi.

LİYAKAT ‘mesafeli’ kahvaltıda buluştu

Berkay Eskinazi, "Pandemi, dünyada bir çok değişime neden oldu. Sağlıktan teknolojiye, alışverişten üretime kadar hayatın her alanında köklü değişimler yaşandı. Sosyal değişimin yanında iş hayatında da çok önemli bu değişimlerin 'geçici' olduğunu düşünmek hata olur. Aile içi, eşler arasındaki ilişkiler pandemiyle farklılaştı. Bu değişimler, pandeminin sürecine göre şekillenmeye devam edecek" dedi. 
 
Kısıtlamaların kalkmasıyla üyelerle özlem gidermek için bir araya geldiklerini söyleyen Eskinazi, "Geçtiğimiz zorlu sürece karşın bir çok projeyi hayata geçirdik. Kısıtlamaların kalkmasıyla bu çalışmalarımızı daha da hızlandırmak istiyoruz. LİYAKAT olarak değişen dünyada, girişimcileri yalnız bırakmayacağız. Çünkü virüsün ilacı aşı olduğu gibi hayatın da ilacı girişimciliktir. Aşı olmadan virüsü yenmek mümkün değil. Girişimciler olmadan da hayatı sürdürmek mümkün değil. Bu yüzden  LİYAKAT'ın her değerli üyesi hem girişimcilik ekosisteminin her alanında çalışmaya devam edecek hem de bu değişimlere ayak uydurmak için kendisini geliştirmeyi sürdürecek" diye konuştu. 
 
LİYAKAT üyelerinden Aysu Aytekin, kahvaltı sonunda "Fine Chocolate Atalier" markasıyla ürettiği çikolataların lezzet sunumunu yaptı. Üyeler daha sonra ise Perispri Alaçatı'nın kurucusu, ünlü cam ve seramik sanatçısı Cahide Erel ile biraraya geldi. Erel, İzmir için sürpriz bir sergi hazırlığında olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER