KOSBİ'de iddialar bitmiyor!

KOSBİ'de imar planlarına aykırı ihale iddialarını geçtiğimiz günlerde haberimizde gündeme getirmiştik. Bu sefer de KOSBİ'de yeni gündem, bir sanayicinin KOSBİ artezyeninden usulsüz bir şekilde fabrikasına su alma iddiası.

KOSBİ'de iddialar bitmiyor!

Haber merkezimize gelen iddiaya göre, KOSBİ'nin artezyeninden yasal olmayan bir şekilde sanayiciye ayrıcalık sağlandığı iddia ediliyor. KOSBİ'nin üyelerine su bağlama gibi bir yükümlülüğü yok! Bu şekilde su sağlanması yasal olmadığı gibi aynı zamanda 250 metre boru yer üstünden çekilerek, yıllardır KOSBİ yönetiminde de görev yapan sanayicinin fabrikasına su sağlandığı iddia ediliyor.

250 metre boru çekerek, yasal olmayan bir şekilde sağlanan hizmet, KOSBİ'nin ne tüzüğünde ne de yönetmeliklerinde bulunmuyor. Böyle bir ayrıcalığın hangi tüzük ve yönetmeliğe göre bu sanayiciye sağlandığı sorgulanıyor.

Burada merak edilen konu, KOSBİ'nin ileride böyle sıkıntı yaşayan fabrikalara aynı sistemi uygulayıp uygulamayacağı... Yönetmeliklere aykırı bir şekilde fabrikaya su sağlayan KOSBİ yönetimi, 3-4 kilometre ötede bu şekilde su ihtiyacı doğarsa, o fabrikaya yardımcı olabilecek mi? Mesela, 5 kilometre yer üstünden bu kadar iptidai bir boru döşeyerek o fabrikaya da su verebilecek mi ya da su ihtiyaç sayısı artarsa 21. yüzyılda KOSBİ, yer üstünden her yere plastik borularla fabrikalara su mu sağlayacak?

Yıllardır yasal olmayan iddialarla gündeme gelen KOSBİ'de bakalım gelecekte ne bombalar patlayacak.

* KOSBİ'nin artezyen havuzundan alınan su bu boruyla 250 metre ilerideki fabrikaya taşınıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER