Koronavirüs adliyede: Aşılama talebi

İzmir Barosu eski Başkanı Aydın Özcan, "Adliyeler gün içinde en yoğun ziyaret edilen kurumların başında gelmektedir. " diyerek aşı uygulaması konusunda avukatlara öncelik verilmediğini ifade etti.

Koronavirüs adliyede: Aşılama talebi

İzmir Barosu eski başkanı Aydın Özcan; adliyelerin koronavirüs salgını nedeniyle riskli grupta olduğunun altını çizerek 'aşı' vurgusunda bulundu.

İşte Özcan'ın o açıklaması:

Türkiye Büyük Millet Meclisinde hukukçu birçok milletvekili olmasına rağmen bugüne kadar Covit 19 pandemisi nedeniyle hakim, savcı, adliye çalışanları ve biz avukatlara öncelikli olarak aşı uygulanması hususunda bir talep ortaya koymadılar. Adalet sistemimizin yargı bağımsızlığının, hukukun üstünlüğünün uygulayıcısı olan ve kamu düzeninin sağlıklı şekilde işlemesi için her türlü zor koşulda  görev yapan iddia, savunma ve karar mekanizması yani YARGI kuvvet ve faaliyetinde bulunanların sağlık güvencesine kavuşturulması öncelikli hedefler arasına alınmalıdır.  Adliyeler gün içinde en yoğun ziyaret edilen kurumların başında gelmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül başta olmak üzere TBMM deki tüm milletvekillerimizin ve en önemlisi de tüm baro başkanlarımızın  bu konuda harekete geçmeleri ve bir an evvel hakim, savcı, avukatlar ve   adliye çalışanlarına aşı uygulanması noktasında güçbirliği yaparak bu önemli ve acil gereksinimi çözmelerini talep ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER