Kıyamet alameti olduğuna inanılıyor

20 Ocak Pazar gününü 21 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece gerçekleşecek Süper Kanlı Ay Tutulması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Kıyamet alameti olduğuna inanılıyor

Ay'ın atmosferdeki ışığın etkisiyle turuncu ya da kızıl renkte görülmesinden dolayı Süper Kanlı Ay Tutulmaslı olarak anılan tutulma 20 Ocak Pazar gününü 21 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece gerçekleşecek.

Bir yüzyılda 28 defa gerçekleşen tutulma tarih boyunca her dönemde felaket habercisi olarak yorumlanıyor. Popüler kültürde oldukça geniş çaplı işlenen Süper Kanlı Ay Tutulması ile ilgili yazılmış bazı kitaplar da bulunuyor. Süper Kanlı Ay Tutulması hakkındaki en çok dile getirilen ise kıyamet alametiolduğu...

Bazı komplo teorisyenleri, Kral James Onaylı İncil'de Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması'nın kıyametle ilişkilendirildiğini öne sürdü.Vahiy Kitabı'nın 6. suresindeki 12 ve 14'üncü ayetlerin de Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması ile ilgisi bulunduğu iddia edildi.

Hristiyan teorisyenlerin de dikkat çektiği ayetlerde şunlar yazıyor:

"Kuzu altıncı mührü açınca baktım, güçlü bir deprem oldu. Güneş kara kıldan dokunmuş bir torbaya dönüştü. Dolunay da kan kırmızısı oldu."

"Göğün yıldızları yeryüzüne saçıldı. Bu, güçlü rüzgârla sarsılan incir ağacının üzerindeki ham incirleri fırlatması gibiydi."

"Gökler dürülen bir kitap tomarı gibi kayboldu. Her dağ her ada yerinden kaldırıldı."

Komplo teorisyenleri bu ayetlerin kıyametin alametine ya da kıyamet gününe dair işaretler olduğuna inanıyor.

Bazıları ise benzer iddiaların daha önce gerçekleşen Ay Tutulmaları sırasında da dillendirildiği fakat felaket tahminlerinin gerçekleşmediğini söylüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Konyalı kadir kapıcı
Konyalı kadir kapıcı - 3 yıl Önce

Gaybi Allah'tan başkası bilemez kıyamet mutlak gayba girer

SIRADAKİ HABER