Kırmızı alarm verildi! Yağmur, kar, fırtına…

7 Ocak Salı günü hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı! Geçtiğimiz gün yurdun birçok bölgesinde etkili olan kar, yağmur ve fırtına bugün de etkisini sürdürüyor.

Kırmızı alarm verildi! Yağmur, kar, fırtına…

Hava durumu 7 Ocak raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Dün soğuk ve yağışlı hayatı olumsuz etkilemişti. Bugün de yine başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nin geneli ve kuzey Ege de şiddetli rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Öte yandan Mersin için de kırmızı alarm verilip vatandaşlar sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaya davet edildi. Peki, bugün hava durumu nasıl? Yağmur ve fırtına daha ne kadar sürecek? İşte, merak edilen detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Hatay ve Osmaniye çevreleri, Antalya’nın doğu kıyıları ile Kahramanmaraş'ın batısında kuvvetli, Adana çevrelerinde şiddetli, Mersin çevrelerinde yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor.

YAĞMUR, KAR, FIRTINA UYARISI

Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Hatay, Osmaniye VE Antalya’nın doğu kıyıları ile Kahramanmaraş'ın batısında kuvvetli Adana çevrelerinde yer yer şiddetli, Mersin çevrelerinde yer yer şiddetli ve aşırı olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Çanakkale'nin doğu (Bayramiç, Yenice, Biga, Çan), Balıkesir'in batı (Balya, Gönen, İvrindi), Kırklareli'nin doğu (Pınarhisar, Vize, Demirköy) ve Tekirdağ'ın kuzeydoğu (Kapaklı ve Saray), Mersin ve Adana'nın iç ve dağlık kesimlerinde yoğun olması beklendiğinden buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda yaşanabilecek aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Marmara ile Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer tam fırtına (70-110 km/sa), Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 8°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 9°C

Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ANKARA 1°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmurlu ve karla karışık yağmurlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER