Kılıçdaroğlu'nu haklı çıkartan "Fatura" anketi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faturasını ödeyemeyen vatandaşların mağduriyetini dile getirmek adına evinin faturasını ödemedi.

Kılıçdaroğlu'nu haklı çıkartan "Fatura" anketi!

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar sosyal medya hesabından Mart ayına ilişkin elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili verileri paylaştı.

Özer Sencar, yaptığı paylaşımda "Seçmenlerin yaklaşık beşte biri elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemiyor. Ödeyebilenlerin de büyük kısmı çok zorlandığını söylüyor" açıklamasında bulundu.

BÜYÜK ÇOĞUNLUK ZORLANIYOR
Özer Sencar'ın yayınladığı verilere göre; elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediğini belirten vatandaşlar %19'luk bir kesimi oluşturuyor.

Faturalarını ödeyebilen ama çok zorlandığını belirten vatandaşların oranı ise %57 seviyesinde. Faturaları ödeyemediğini belirten vatandaşların oranı Şubat ayında %14.4 iken bu oran Mart ayında 18,6 oldu. 

"Ödeyebiliyorum ama çok zorlanıyorum" cevabını veren vatandaşların oranı ise şubat ayında 58,2 iken Mart ayında 57,0'a düştü.

KILIÇDAROĞLU'NUN EVİNİN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ
2022 yılı içerisinde arka arkaya elektrik faturalarına gelen zam sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu zamlara tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu faturasını ödeyemeyen insanların sözcüsü olmak ve hükümete geri adım attırmak istediğini söylemişti.

Bununla birlikte "Zamlar geri alınıncaya dek faturaları ödemeyeceğim" diye konuşmuştu. 2,5 aydır elektrik faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun da önceki gün evinin elektrikleri kesilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER