Kılıçdaroğlu'ndan 5 dilde 'Kanal İstanbul' mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'söke söke alırlar' sözleri ile başlayan tartışmaya ilişkin 5 dilde Kanal İstanbul mesajı yayınladı.

Kılıçdaroğlu'ndan 5 dilde 'Kanal İstanbul' mesajı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Kanal İstanbul'un temel atma töreninde muhalefete yönelik ''söke söke alırlar'' sözleri tartışılmaya devam ediyor. 

Meclis'teki partilerin grup toplantılarında sert mesajlar verilen sözlere ilişkin çarpıcı bir çıkış da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. 

Sosyal medya hesabından 5 dilde mesaj yayınlayan Kılıçdaroğlu, mesajını Türkçe, Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Arapça olarak paylaştı. 

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı mesajda, ''Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman DeutscheBank ’a da söyleyeyim'' ifadelerini kullandı. 

CHP Lideri'nin 5 dilde verdiği mesaj şöyle: 

''Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman @DeutscheBank
’a da söyleyeyim…

Institutionen, die Kanal Istanbul finanzieren, welches den Interessen der Nation und der Weltklimapolitik zuwider ist werden keine Erstattung aus dem türkischen Finanzministerium erhalten. Entschädigung wird für die Zerstörung unserer Natur abgefordert die das Projekt verursacht.

Institutions that fund the Kanal Istanbul project, which is contrary to the interests of my nation and world climate policy, will not receive reimbursement from the treasury of Turkey. Compensation will also be sought for any destruction of our Nature that the project will cause.

En raison d’incompatibilité du Canal Istanbul avec l’intérêt national et de la politique climatique intl., ceux qui financeront ce projet ne seront pas remboursés par le Trésor public turc. Seront exigés les dommages-intérêts en cas de tout prejudice environnemental en Turquie.

لن تتمكن المؤسسات التي ستمول مشروع "قناة اسطنبول" ، الذي يتعارض مع مصالح أمتي وسياسة المناخ العالمية ، من الحصول على تعويضات من خزينة الجمهورية التركية. كما سيتم طلب تعويض عن أي ضرر طبيعي ناتج عن المشروع على الأراضي التركية.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER